| | |
A | A | A
Czwartek, 7 listopada 2013

Minister Klimczak zaprasza na Dzień Otwarty

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w sobotę 9 listopada w godzinach od 13.00 do 19.00 Pałac Prezydencki będzie otwarty dla zwiedzających. Zaprasza minister Maciej Klimczak.


Zobacz także: Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Zabytkowy czołg na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Mieszkańcy Warszawy i goście odwiedzający stolicę będą mogli zobaczyć sale, w których Prezydent RP przyjmuje głowy państw, spotyka się z wybitnymi osobistościami i wypełnia codzienne obowiązki - między innymi Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Salę Białą i Salę Niebieską oraz Sień Wielką. Można będzie zwiedzić także Salę Chorągwianą, którą zdobią repliki polskich chorągwi z różnych okresów historycznych – od Grunwaldu po Solidarność.

Dodatkową atrakcją będzie zabytkowy czołg Renault FT 17 prezentowany na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. To najstarszy typ czołgu, jaki służył w polskim wojsku. A 11 listopada będzie go można także zobaczyć w Marszu "Razem dla Niepodległej" oraz później - od zakończenia Marszu do godz. 19.00 na dziedzińcu Belwederu.

 

Informacje dla zwiedzających: Wejście będzie możliwe przez Biuro Przepustek, od strony pomnika Adama Mickiewicza. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz o niewnoszenie niebezpiecznych przedmiotów, a także plecaków, dużych toreb, walizek. Nie ma możliwości pozostawienia depozytu.

 

Poleć znajomemu