| | |
A | A | A
Niedziela, 10 listopada 2013

Trasa Marszu "Razem dla Niepodległej"

11 listopada ulicami stolicy z okazji Święta Niepodległości przejdzie Marsz "Razem dla Niepodległej". Rozpocznie się około godz. 13.15 bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zobacz trasę. 
Sobota, 9 listopada 2013

Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim

Z okazji Święta Niepodległości, Pałac Prezydencki był w sobotę otwarty dla zwiedzających. W godzinach popołudniowych można było zobaczyć miejsca, w których Prezydent RP pracuje i przyjmuje gości. 
Sobota, 9 listopada 2013

Kokardy narodowe na Święto Niepodległości   <iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/vpdiZJbLP60?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Z okazji Święta Niepodległości Para Prezydencka oraz zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego sportowcy, ich rodziny, uczniowie polskich szkół wspólnie przygotowywali kokardy narodowe, zachęcając do radosnego i rodzinnego świętowania 11 listopada. 
Sobota, 9 listopada 2013

„Zabytkowy czołg narodową pamiątką”   <iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/J55Q3Vsfkzg?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Zabytkowy czołg Renault FT 17 jest pamiątką trudnego procesu odzyskiwania niepodległości, walki o polskie granice – mówił w sobotę prezydent Bronisław Komorowski, dziękując wszystkim zaangażowanym w renowację pojazdu. 
Sobota, 9 listopada 2013

W Święto Niepodległości przypnijmy barwy narodowe

Kokarda narodowa
Biało-czerwona flaga, godło z białym orłem w koronie i Mazurek Dąbrowskiego są symbolami państwowości, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli. W Święto Niepodległości przypnijmy barwy narodowe. Multimedialna instrukcja - jak przygotować kokardę. 
Sobota, 9 listopada 2013

Pomniki w barwach narodowych

Z okazji przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości, tak jak podczas innych świąt państwowych, warszawskie pomniki bohaterów narodowych zostały przystrojone w biało-czerwone barwy. 
Piątek, 8 listopada 2013

Zabytkowy czołg na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

Zabytkowy czołg Renault FT 17 wystawiony na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego będzie jedną z atrakcji Dnia Otwartego w sobotę, 9 listopada w godz.13.00-19.00. To najstarszy typ czołgu, jaki służył w polskim wojsku. 
Piątek, 8 listopada 2013

Święto Niepodległości - okolicznościowa iluminacja

Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego
Z okazji Święta Niepodległości tradycyjnie już, na fasadzie Pałacu Prezydenckiego, można oglądać okolicznościową iluminację. Na zmieniającym się białym i czerwonym tle wyświetlany jest orzeł z napisem "Razem dla Niepodległej" - logo Marszu. 
Poleć znajomemu