| | |
A | A | A
Sobota, 20 kwietnia 2013

Sprowadzenie zabytkowego czołgu z Afganistanu wydarzeniem historycznym 2012 roku

Zabytkowy czołg Renault FT 17
Sprowadzenie do Polski, dzięki zaangażowaniu Prezydenta Bronisław Komorowskiego, egzemplarza zabytkowego czołgu Renault FT 17 zostało wyróżnione w piątym Plebiscycie na Wydarzenie Historyczne 2012 roku. 
Poniedziałek, 12 listopada 2012

Podziękowania dla organizatorów i uczestników marszu

Z satysfakcją możemy stwierdzić, że taki sposób uczczenia 11 listopada - jakim był marsz "Razem dla Niepodległej" jest dobrą ideą - napisał Prezydent RP dziękując organizatorom oraz uczestnikom marszu, dzięki którym doszedł on do skutku. 
Niedziela, 11 listopada 2012

Prezydent na czele Marszu "Razem dla Niepodległej"   <p><iframe width="650" height="560" frameborder="0" src="http://www.migam.pl/migam2.php?id=39">Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek</iframe></p>

Wolność, niepodległość jest po prostu piękna, jest nasza, nas wszystkich – podkreślał prezydent na zakończenie marszu "Razem dla Niepodległej", który z okazji Święta Niepodległości przeszedł - ulicami stolicy - szlakiem pomników bohaterów narodowych. 
Niedziela, 11 listopada 2012

"Polska jest jedna"   <p><iframe width="650" height="560" frameborder="0" src="http://www.migam.pl/migam2.php?id=41">Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek</iframe></p>

- My – współcześni Polacy – jesteśmy tylko jedną ze zmian w wielkiej, narodowej sztafecie pokoleń. Sztafecie przekazującej sobie najcenniejszy depozyt, jakim jest własne, suwerenne i demokratyczne Polskie Państwo – powiedział prezydent. 
Niedziela, 11 listopada 2012

"Dziękuję za mądre zagospodarowywanie wolności"

Prezydent Bronisław Komorowski wręczając z okazji Święta Niepodległości wysokie odznaczenia państwowe dziękował za mądre zagospodarowywanie odzyskanej wolności, niepodległości. Podkreślał też znaczenie patriotyzmu skierowanego w przyszłość. 
Niedziela, 11 listopada 2012

Msza św. za Ojczyznę

Uroczystą mszą św. za Ojczyznę odprawianą w niedzielę w katedrze polowej Wojska Polskiego rozpoczęły się w Warszawie centralne obchody Święta Niepodległości. W mszy uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką. 
Niedziela, 11 listopada 2012

"Najważniejsze w tym święcie jest poczucie wspólnoty"

- Nie zamieniajmy Święta Niepodległości w wojnę, na której cierpi miasto i jego mieszkańcy - apeluje w rozmowie z Onetem prof. Tomasz Nałęcz. 
Sobota, 10 listopada 2012

"Razem dla Niepodległej"

"Chodźmy razem. Razem dla Niepodległej". 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, ulicami Warszawy - szlakiem pomników bohaterów narodowych - przejdzie marsz "Razem dla Niepodległej". Obejrzyj. 
123  
Poleć znajomemu