przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 5 czerwca 2013

"Powinniśmy zabiegać o konkurencyjność naszej gospodarki"

  |   Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich Gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Utrzymanie stałego wzrostu gospodarczego wymaga wspierania konkurencyjności polskiej gospodarki - uważa prezydent. W środę w Poznaniu Bronisław Komorowski wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP.

 

Zobacz także: Wystąpienie na Gali wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Laureaci XI Edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Według prezydenta obecnie na świecie docenia się Polską kreatywność, pracowitość i odwagę w prowadzeniu działalności gospodarczej. - To świadczy o tym, że słuszna była droga zmian politycznych wprowadzonych 24 lata temu i to dowodzi, że możemy i powinniśmy zabiegać o utrzymanie tej konkurencyjności naszej gospodarki, bo kraje europejskiej ogarnięte kryzysem, na pewno wyjdą z niego wzmocnione - powiedział Bronisław Komorowski.

 

Prezydent nawiązał w swoim wystąpieniu do obchodzonego 4 czerwca, w rocznicę wyborów 1989 r., Dnia Wolności.- Święto wolności politycznej obchodziliśmy wczoraj, a dziś w Poznaniu obchodzimy święto wolności gospodarczej i ekonomicznej. Te dwie wolności się wzajemnie wspierają i występują nieodzownie w parze. Nie ma wolności ekonomicznej bez swobody myślenia w kategoriach demokratycznych i nie ma demokracji bez wolnego rynku - podkreślił Bronisław Komorowski.

 

Do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP nominowanych było 12 firm w czterech kategoriach: Innowacyjność, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Obecność na Rynku Globalnym oraz Zielona Gospodarka.

 

Nagrodę w kategorii Innowacyjność otrzymały Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. ze Starogardu Gdańskiego za stworzenie czterech substancji aktywnych pomocnych w leczeniu osteoporozy. W kategorii Ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu nagroda przypadła PKO BP za prowadzenie szerokiej działalności charytatywnej i sponsorskiej.  Za obecność na rynku globalnym nagrodę otrzymała KGHM Polska Miedź - czołowy światowy producent surowców, zwłaszcza miedzi i srebra. W kategorii Zielona Gospodarka zwycięzcą okazało się Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska, za wykorzystanie wód geotermalnych do zmniejszenia zatrucia środowiska na Podhalu.

 

 

Łącznie w XI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP zgłoszono prawie 100 najlepszych firm i instytutów naukowo-badawczych, wytypowanych przez 16 urzędów marszałkowskich oraz 37 instytucji biznesowych, fundacji, stowarzyszeń oraz redakcji czasopism branżowych.

 

Zobacz także: "Dla was wolność jest jak powietrze" Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP została ustanowiona przez Aleksandra Kwaśniewskiego w 1998 roku i przyznawana była do 2005 roku. Bronisław Komorowski w 2011 r. zdecydował się kontynuować jej przyznawanie. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.