Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 3 lutego 2014

Rusza XII edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta

Sekretarz Stanu Olgierd Dziekoński oraz Przewodniczący Kapituły Nagrody Gospodarczej Wiesław Rozłucki wystosowali list do 58 Instytucji Zgłaszających, zachęcający do składania wniosków w XII edycji Nagrody Gospodarczej.


Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ze względu na przypadającą w tym roku 25. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku i doprowadziły do wielkich przemian w Polsce, w tym szczególnie gospodarczych.


W XII edycji Nagrody Gospodarczej wprowadzono szereg zmian w obowiązującym regulaminie. Na szczególną uwagę zasługuje nowa, piąta kategoria „Trwały Sukces”. O prestiżową statuetkę w tej kategorii będą mogły ubiegać się te przedsiębiorstwa, które skutecznie wykorzystały przemiany wolnościowe w Polsce i od 25 już lat trwale rozwijają się, będąc jednocześnie najlepszymi przykładami wolnorynkowej aktywności.


Ponadto do prestiżowego grona Instytucji Zgłaszających zaproszonych zostało nowych 6 podmiotów: Centrum im. A. Smitha, Centrum Nauki Kopernik, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja Firmy Rodzinne, Redakcja „Puls Biznesu” oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.


Tradycyjnie wielka Gala Nagrody Gospodarczej odbędzie się 2 czerwca 2014 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym szczególnym roku będzie ona połączona ze spotkaniem z uczestnikami II Powszechnej Wystawy Krajowej, podczas której zaprezentowane zostaną osiągnięcia dwudziestopięciolecia wolności.

 

Regulamin oraz wnioski dostępne są na stronie: www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza-prezydenta-rp Dokumenty można składać do 22 kwietnia 2014 roku.
 

Poleć znajomemu