przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 6 maja 2014

Pierwszy etap XII Edycji Nagrody Gospodarczej zakończony

Zakończył się pierwszy etap XII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Instytucje zgłaszające: urzędy marszałkowskie, fundacje, stowarzyszenia oraz redakcje znanych czasopism przysłały w tym roku z całej Polski rekordową liczbę 121 wniosków w 5 kategoriach.

 

W pierwszym etapie instytucje zgłaszające (lista zgłaszających jest dostępna tutaj) mogły zaproponować po jednym kandydacie w każdej z pięciu kategorii: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka oraz Trwały Sukces. Ta ostatnia to nowa kategoria zainicjowana przez Prezydenta RP w tym roku z okazji 25. rocznicy odzyskania wolności, która cieszyła się niezwykle dużym zainteresowaniem. Najwięcej wniosków złożono, podobnie jak w latach ubiegłych, w kategorii Innowacyjność.

 

23 maja 2014 roku, w drugim etapie XII edycji Nagrody Gospodarczej, Kapituła pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego wybierze trzech Nominowanych w każdej kategorii. To spośród nich Prezydent RP wskaże Nagrodzonych.

 

Podczas Gali XII edycji, która odbędzie się 2 czerwca 2014 roku w Centrum Konferencyjno-Kongresowym MTP w Poznaniu, prezydent Bronisław Komorowski osobiście wręczy statuetki zwycięzcom. Tego dnia zostanie także uroczyście otwarta w Poznaniu II Powszechna Wystawa Krajowa „Konkurencyjna Polska 1989 – 2014”, nad którą Prezydent RP objął honorowy patronat.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest nagrodą honorową przyznawaną corocznie w Poznaniu najlepszym polskim przedsiębiorstwom, wynalazcom oraz instytutom badawczym.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.