Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Statuetka Nagrody Pary Prezydenckiej za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży

Autorami statuetki dla laureatów Nagrody Pary Prezydenckiej za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży są wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - prof. Jerzy Porębski oraz dr hab. Grzegorz Niwiński, prof. ASP.

 

Statuetka składa się z dwóch części – kamiennej podstawy oraz papierowej wstęgi, na której zapisane są słowa podziękowania dla laureata od Pary Prezydenckiej.
 
Autorzy statuetki opowiadają o niej w następujący sposób: Papier jest odwiecznym nośnikiem informacji o historii i emocjach. Bywa także dokumentem zaświadczającym o twórczości artystycznej. Czasem jest to rysunek, ilustracja, a kiedy indziej tekst literacki, scenariusz filmowy czy zapis utworu muzycznego. Papier w formie dyplomu honoruje zasługi, również w postaci osobistego listu. Dlatego główną część tej niekonwencjonalnej statuetki stanowi papierowa wstęga wsparta na kamiennej podstawie. Zawiera ona odręczne gratulacje i życzenia Pary Prezydenckiej. Odwołując się do tradycji, przyjmuje jednocześnie nowoczesną formę, która nadaje jej zindywidualizowany charakter.
 
Nagroda Pary Prezydenckiej za wybitne osiągnięcia w twórczości dla dzieci i młodzieży jest wyróżnieniem honorowym. Laureaci oprócz statuetki, nie otrzymują z tego tytułu jakichkolwiek gratyfikacji finansowych.
 
Poleć znajomemu