| | |
A | A | A
Czwartek, 2 czerwca 2011

Pierwsza Dama z wizytą w Hiszpanii i we Włoszech

Perłą wystawy jest arcydzieło Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”

1 czerwca 2011 r. Para Prezydencka złożyła wizytę w Madrycie, gdzie wspólnie z JKM Królem Hiszpanii Juanem Carlosem I i JKM Królową Zofią dokonali uroczystego otwarcia wystawy pt. „Polska. Skarby i kolekcje dzieł sztuki" czyli "Złote Czasy Rzeczypospolitej".

Zobacz także: Prezydent otworzył wystawę w Madrycie

 

2 czerwca Małżonka Prezydenta RP towarzyszyła Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu w wizycie w Republice Włoskiej z okazji obchodów 150. rocznicy zjednoczenia Włoch.

 

W ramach programu odrębnego Pani Anna Komorowska wraz z małżonkami szefów delegacji zwiedziła wystawę „Lorenzo Lotto” i spotkała się z Małżonką Prezydenta Republiki Włoskiej Panią Clio Bittoni w galerii Scuderie del Quirinale.

 

Para Prezydencka udała się do Kaplicy Paulińskiej Pałacu na Kwirynale, gdzie wysłuchała uroczystego koncertu muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Rzymskiej Akademii Świętej Cecylii pod dyrekcją Stefano Montanariego, a następnie uczestniczyła w obiedzie oficjalnym wydanym przez Prezydenta Republiki Włoskiej Pana Giorgio Napolitano z Małżonką na cześć Szefów delegacji biorących udział w obchodach 150.rocznicy zjednoczenia Włoch.
 

Poleć znajomemu