| | |
A | A | A
Środa, 22 września 2010

Pierwsza Dama wręczyła medale sportowcom na AWF

Spotkanie Anny Komorowskiej ze sportowcami ELIOS na AWF   |  

W środę Pierwsza Dama Anna Komorowska wręczyła medale 5. Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych lekkoatletom na stadionie warszawskiej AWF.


- Sport w tych Igrzyskach nie jest najważniejszy. Jest tylko dodatkiem do procesu zmiany nastawienia Polaków do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale dzięki Igrzyskom szerzymy w społeczeństwie słuszną ideę. Zaangażowanie i entuzjazm widać nie tylko u zawodników, ale również u organizatorów i wolontariuszy, którzy pomagają sportowcom – powiedziała Anna Komorowska dziennikarzom. Zobacz także: Para Prezydencka na otwarciu Olimpiad Specjalnych


Jak podkreśliła w rozmowie z PAP, entuzjazm uczestników, organizatorów, wolontariuszy i wielu innych osób związanych z tą imprezą jest fantastyczny.


- Rywalizacja zawodników niepełnosprawnych intelektualnie jest czymś nadzwyczajnym, przebiega w niezwykle czystej formie, a sposób wyrażania ich radości z sukcesów ma w sobie ogrom ciepła i serdeczności płynącej z głębin serca. Ale trzeba też pamiętać, że sport jest tylko dodatkiem w ich życiu, który pomaga im funkcjonować w społeczeństwie - zaznaczyła.
Anna Komorowska przyznała, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. - Jestem realistką i nie sądzę, by te igrzyska od razu zmieniły powszechny pogląd na sport osób niepełnosprawnych, ale cieszmy się, że został obrany właściwy kierunek i wiele spraw zmierza w dobrą stronę - dodała.


Uczestnikom 5. Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych (ELIOS) w Warszawie ogromną radość sprawia widok osób z czerwonymi sznurówkami. Jak nie mogą ich mieć w butach, zawiązują na ręce, jak to uczyniła Pierwsza Dama Anna Komorowska.


Gdy Małżonka Prezydenta RP przybyła w środę na teren AWF, gdzie na stadionie startowali lekkoatleci, na kortach grali tenisiści, a w hali - koszykarze, wielu sportowców, uprzedzonych wcześniej o tej wizycie, pokazywało jeden drugiemu, by spojrzał na prawą dłoń Pierwszej Damy.


- To jest bardzo dobry pomysł z tymi sznurówkami, znak widocznego wsparcia oficjalnym gadżetem światowego ruchu Olimpiad Specjalnych - powiedziała Anna Komorowska.


Wcześniej Mick Hucknall, lider grupy Simply Red, opuszczając Warszawę obiecał, że czerwone sznurówki będą nieodzownym elementem jego scenicznego stroju na całej tegorocznej trasie koncertowej.


- Zachęcamy państwa do kupna takich sznurowadeł u wolontariuszy, by zasilić konto tej organizacji. To tylko osiem złotych - dało się słyszeć na stadionie lekkoatletycznym, na płycie którego Anna Komorowska wręczała medale młodym sportowcom.

 

(PAP, inf. własna)
 

Poleć znajomemu