| | |
A | A | A
Czwartek, 22 września 2011

Pierwsza Dama z wizytą w Nowym Jorku

Pierwsza Dama z wizytą w Nowym Jorku
Pierwsza Dama z wizytą w Nowym Jorku

Pierwsza Dama Anna Komorowska towarzyszy Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu w wizycie w Nowym Jorku z okazji 66. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

 

Po przylocie - w środę wieczorem czasu miejscowego - Para Prezydencka wzięła udział w przyjęciu wydanym przez Prezydenta USA z Małżonką dla szefów państw, którzy przybyli do Nowego Jorku na sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

 

W czwartek Pierwsza Dama uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Małżonkę Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Soon-teak dla małżonek głów państw i szefów rządów biorących udział w otwarciu 66. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Razem wszystkie panie zwiedzały nowojorskie muzeum Frick Collection.

 

W godzinach popołudniowych Pierwsza Dama wysłuchała wystąpienia Prezydenta RP podczas debaty generalnej 66. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Wieczorem razem z prezydentem uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Polonii, które połączone było z wręczeniem odznaczeń państwowych oraz uroczystym przekazaniem na ręce Prezydenta RP dwóch obrazów Juliana Fałata zagrabionych w czasie II Wojny Światowej.
 

Poleć znajomemu