| | |
A | A | A
Sobota, 1 października 2011

Pierwsza Dama namawia do udziału w głosowaniu

Pierwsza Dama z wizytą w Ełku   |   Pierwsza Dama z wizytą w Ełku Pierwsza Dama z wizytą w Ełku Pierwsza Dama z wizytą w Ełku

Pierwsza Dama Anna Komorowska podczas II ełckiego salonu kobiet apelowała do pań, by poszły na wybory i namówiły do tego innych. - Najgorsza rzecz to nie głosować, a potem narzekać - mówiła w sobotę Anna Komorowska. Zobacz także: Pierwsza Dama z wizytą w Ełku

 

- Namawiam, żeby panie zagłosowały. Na pewno się znajdzie taka osoba na liście, z którą panie będą mogły związać swoje nadzieje i potem będą tę osobę kontrolować. Namawiam, żeby panie również wśród swoich bliskich, w sąsiedztwie, w miejscu pracy namówiły wszystkie Polki i Polaków, żebyśmy głosowali, ponieważ jeśli nie głosujemy, to oddajemy pole innym. Najgorsza rzecz, jaką możemy zrobić, to nie głosować, a potem narzekać. To jest też bardzo istotna aktywność pań i do tej aktywności bardzo panie namawiam - apelowała Anna Komorowska.


Pierwsza Dama w krótkim przemówieniu mówiła, że choć kobiet w społeczeństwie jest więcej niż mężczyzn, to mniej pań chodzi na wybory. - Mam nadzieję, że kobiety będą aktywne 9 października i pójdą do wyborów w znacznie większym procencie, niż do tej pory - mówiła małżonka prezydenta Bronisława Komorowskiego.


Na II ełcki salon kobiet organizowany w miejscowej szkole przyszło ok. dwustu osób - głównie pań. Podczas spotkania kobiety wysłuchały wykładu Zuzanny Celmer "Uwolnij swój potencjał", były pokazy produktów kosmetycznych, występ chóru. Dzieci, które przyszły z mamami mogły bawić się w zorganizowanych dla nim kąciku zabaw. Spotkanie, po raz drugi, organizowało ełckie starostwo.

 

Anna Komorowska przed rokiem uczestniczyła w pierwszym salonie zorganizowanym w kawiarni nad jeziorem - to spotkanie odbyło się zanim jej mąż został prezydentem.


- Pamiętam tamto spotkanie, miło je wspominam - zapewniała Anna Komorowska. Na tegorocznym salonie wręczyła także nagrody młodzieży biorącej udział w konkursie "Kobiety i ich pasje". Prezydentowa nie uczestniczyła w całym salonie - wyszła po koncercie chóru, tłumacząc się obowiązkami. Zapewniała, że występ bardzo jej się podobał, a ona sama na pewno ponownie przyjedzie do Ełku.


Na salon kobiet przyszedł m.in. starający się o reelekcję senator PO Marek Konopka i poseł Andrzej Orzechowski (prezydentowa podkreślała, że poseł zaprosił ją do Ełku), a także ubiegający się o wybór do Senatu pracownik ełckiego magistratu Piotr Gajewski (komitet "Obywatele do Senatu"). (PAP)

Poleć znajomemu