| | |
A | A | A
Sobota, 8 października 2011

Pierwsza Dama z wizytą na Węgrzech

Pierwsza Dama w Budapeszcie   |   Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie Pierwsza Dama w Budapeszcie

Anna Komorowska towarzyszyła Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu podczas wizyty w Republice Węgierskiej, gdzie odbyło się 20. Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej.


Pierwsza Dama spotkała się z Małżonką Prezydenta Republiki Węgierskiej Katalin Schmittné Makray oraz Republiki Czeskiej Livią Klausovą.


W piątek, w ramach programu odrębnego, Pierwsze Damy zwiedziły wystawę „Trylogia Chrystusa” Michała Munkácsy w Węgierskiej Galerii Narodowej oraz siedzibę Prezydenta Republiki Węgierskiej-Pałac Sándor, gdzie wysłuchały koncertu muzyki ludowej w wykonaniu znanej węgierskiej śpiewaczki Kataliny Szvorák.


W sobotę małżonki prezydentów udały się do Szentendre, gdzie zwiedziły wystawę sztuki ludowej autorstwa Margit Kovács oraz spotkały się z Burmistrzem Szentendre Ferencem Dietzem i jego Małżonką. Podczas spaceru w Szentendre Pierwsze Damy zwiedziały VIII-wieczną cerkiew Blagoveštenską oraz obejrzały znajdujący się w miasteczku pomnik Papieża Jana Pawła II.


 

Poleć znajomemu