| | |
A | A | A
Wtorek, 7 lutego 2012

Pierwsza Dama z wizytą w Płocku

Pierwsza Dama z wizytą w Płocku   |   Pierwsza Dama z wizytą w Płocku Pierwsza Dama z wizytą w Płocku Pierwsza Dama z wizytą w Płocku Pierwsza Dama z wizytą w Płocku Pierwsza Dama z wizytą w Płocku Pierwsza Dama z wizytą w Płocku Pierwsza Dama z wizytą w Płocku Pierwsza Dama z wizytą w Płocku Pierwsza Dama z wizytą w Płocku

Anna Komorowska, która towarzyszyła Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu podczas wizyty w Płocku, odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 prowadzony przez Państwa Garkowskich. Od 2002 roku w placówce wychowywane są dzieci całkowicie lub częściowo pozbawionych opieki rodziców. Państwo Garkowcy mają dziesięciu wychowanków, w tym także rodzeństwa.  Zajmują się dziećmi do czasu ich powrotu  do rodziny, umieszczenia w rodzinie adopcyjnej lub usamodzielnienia.

 

Pierwsza Dama spotkała się również z dziećmi i młodzieżą z Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego.  Anna Komorowska wraz z Prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim przeczytała fragment książki opowiadającej o Januszu Korczaku - „Pamiętnik Blumki”, autorstwa Iwony Chmielewskiej.

 

Małżonka Prezydenta obejrzała wystawę prac nadesłanych w konkursie plastycznym na logo roku korczakowskiego w Płocku oraz wystawę o życiu i twórczości Janusza Korczaka, stworzona na bazie tablic edukacyjnych przywiezionych z Izraela. Zobacz także: Inauguracja Roku Janusza Korczaka

 

Pierwsza Dama wysłuchała utworów w wykonaniu młodzieżowego zespołu Bemolla oraz obejrzała etiudę teatralną „Maciusiowie Impresje” w wykonaniu Grupy Teatralnej Spod Znaku Króla Maciusia i Muzycznego Teatru Młodych Biała Mandragora.

 

W Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, który 2010 roku obchodził swoje 60-lecie, działają sekcje plastyczne, muzyczne, teatralne, taneczne i sportowe. W 78 sekcjach rozwija swoje zdolności 1007 uczestników. Działają tu dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne. MDK jest też organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży HECA czy ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im J. Korczaka, a także ciekawych inicjatyw jak: „Głośne czytanie nocą” czy „Płockie konfrontacje gitarowe”. Z inicjatywy MDK powstał również pierwszy, płocki musical dla młodych „Drogi życia”. MDK upowszechnia w środowisku wiedzę o Januszu Korczaku i bohaterze jego powieści - Królu Maciusiu.

Zobacz także: Para Prezydencka z wizytą w Płocku

 

Poleć znajomemu