| | |
A | A | A
Niedziela, 15 kwietnia 2012

Pierwsza Dama odwiedziła region Tohoku w Japonii

W dniach 15-16 kwietnia Pierwsza Dama odwiedziła region Tohoku, najbardziej poszkodowany w wyniku ubiegłorocznego trzęsienia ziemi i tsunami.

 

W niedzielę Małżonka Prezydenta RP przebywała w prefekturze Iwate, gdzie m.in. odwiedziła kompleks świątynny Chusonji, w tym Złoty Pawilon (Konjikido). Świątynia Chusonji w lipcu 2011 r. zarejestrowana została na liście UNESCO, stając się celem wizyt turystycznych na Tohoku pobudzając napływ turystów przyczyniających się do rewitalizacji regionu.

 

Anna Komorowska spotkała się z T. Tasso, gubernatorem prefektury Iwate oraz jego zastępcą T. Chiba. Podczas krótkiego spotkania gubernator Tasso podziękował za pomoc Polski dla regionu Tohoku, organizację projektu "Most Solidarności" oraz osobiste zaangażowanie Pani Prezydentowej w projekt i działania pomocowe, jak również za realizację wizyty w Japonii, w tym w regionie Tohoku.

 

Pierwsza Dama zapowiedziała kontynuację działań pomocowych ze strony Polski oraz zacieśnienie współpracy z prefekturą Iwate.

 

W godzinach wieczornych w Ichinoseki odbyło się przyjęcie pod hasłem "For Stronger Solidarity Bonds" z okazji wizyty Małżonki Prezydenta RP poświęcone także promocji projektu "Most Solidarności".  W przyjęciu z udziałem ok. 100 osób wzięli udział m.in. gubernator Iwate, burmistrz miasta Ichinoseki, senator H. Nakasone, poseł I. Onodera oraz przedstawiciele lokalnych elit.

Poleć znajomemu