| | |
A | A | A
Poniedziałek, 14 maja 2012

Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego

Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie   |   Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie Pierwsza Dama na uroczystym otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska uczestniczyła w poniedziałek w otwarciu punktu przedszkolnego w Karolinie na Suwalszczyźnie. To pierwsze przedszkole w dziejach tej miejscowości.

 

W gminie Giby powstały dwa takie punkty - w Gibach i w Karolinie - w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską „Małe Przedszkole – Wielka Sprawa”. W obu placówkach jest po dziesięcioro przedszkolaków. Placówki funkcjonują od 1 marca tego roku.

 

Anna Komorowska uczestniczyła w uroczystym ich otwarciu w Karolinie. Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej przygotowały występ artystyczny: recytowały i śpiewały piosenki, a Pierwsza Dama śpiewała razem z nimi.

 

Anna Komorowska pogratulowała dyrekcji placówek, władzom samorządowym i rodzicom, którzy doprowadzili do powstania przedszkoli. Uznała to za przykład wyrównywania szans dla dzieci z małych wsi. - Małe może być piękne, to, co tutaj zobaczyliśmy, jest naprawdę pięknym miejscem – powiedziała.

 

To w dziejach Karolina pierwsze przedszkole. Szkoła istnieje od ponad stu lat. W szkole w klasach I-VI uczy się 63 dzieci.

 

Według założeń projektu, przedszkola mają istnieć przez dwa lata. Kosztowały 0,5 mln zł, z czego 450 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. (PAP, inf. własna)

 

 

 

 

Poleć znajomemu