| | |
A | A | A
Czwartek, 31 maja 2012

Drugi dzień wizyty Pierwszej Damy w Chinach

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet Drugi dzień wizyty Pierwszej Damy w Chinach Drugi dzień wizyty Pierwszej Damy w Chinach Przyjęcie w ambasadzie w Pekinie Przyjęcie w ambasadzie w Pekinie Przyjęcie w ambasadzie w Pekinie Przyjęcie w ambasadzie w Pekinie Przyjęcie w ambasadzie w Pekinie Przyjęcie w ambasadzie w Pekinie Okładka folderu wystawy "Polish Jewellery Design" List Pierwszej Damy

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska spotkała się w czwartek z Chen Zhili, Prezes Ogólnochińskiej Federacji Kobiet, a jednocześnie wiceprzewodniczącą Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych.

 

Panie rozpoczęły spotkanie od przypomnienia grudniowej wizyty Pary Prezydenckiej w Chinach podczas, której Pierwsza Dama spotkała się m. in. z przedstawicielkami Federacji Kobiet w Szanghaju. Zauważyły, że od tamtego czasu nastąpiła intensyfikacja relacji polsko-chińskich, zwłaszcza na płaszczyźnie gospodarczej i kulturalnej.

 

Dowodem tego jest m. in. uruchomienie bezpośrednich połączeń lotniczych między Warszawą a Pekinem, co stanowi wypełnienie listu intencyjnego pomiędzy PLL LOT i Air China, podpisanego podczas ubiegłorocznej wizyty Bronisława Komorowskiego w Pekinie.

 

Rozmówczynie zgodnie uznały, iż uruchomienie tych połączeń stanowić będzie istotne ułatwienie w pogłębianiu dalszych relacji między oboma krajami. Anna Komorowska wyraziła nadzieję, że dalsza współpraca będzie się rozwijać nie tylko na płaszczyźnie międzypaństwowej, ale również pomiędzy regionami, miastami, a także między grupami społecznymi, zwłaszcza kobietami. Panie wymieniły doświadczenia związane z rolą kobiet w życiu publicznym i prywatnym.

 

Pierwsza Dama wspomniała Polki, które aktywnie działały i działają na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Chen Zhili wspomniała o ułatwieniach dla chińskich kobiet chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą, czy też wracających do pracy po urodzeniu dziecka. Panie wielokrotnie wyraziły nadzieję na dalszą wymianę doświadczeń oraz pogłębianie kontaktów pomiędzy polskimi a chińskimi kobietami.

 

Wieczorem w Ambasadzie RP w Pekinie odbył się pokaz biżuterii i mody polskich projektantów. Pokaz został zorganizowany z inicjatywy Małżonki Prezydenta RP.

 

Poleć znajomemu