| | |
A | A | A
Środa, 25 kwietnia 2012

Pierwsza Dama na FDP "W trosce o najmłodszych obywateli RP"

Szanowni Państwo!


Ogromnie cieszę się, że osoby, którym leży na sercu troska o dzieci, przybyły tu tak licznie. Ta troska oznacza nie tylko zaniepokojenie, ale przede wszystkim chęć działania na rzecz poprawy sytuacji dzieci. Dzięki Fundacji „Sto Pociech” mogą Państwo zająć się myśleniem i dyskutowaniem na temat poprawy sytuacji dzieci w Polsce.


Chciałabym podzielić się pewną refleksją. Oczywiście instytucjonalne wsparcie rodzicielstwa i opieki nad dzieckiem, udzielane przez Kancelarię Prezydenta, Prezydenta, Premiera, rząd, samorząd i organizacje pozarządowe, o czym przed chwilą mówił mój mąż, będzie miało mniejsze znaczenie, jeśli rodzice nie będą mieli świadomości, jak ważna jest kwestia wychowania dziecka, jeśli sami nie będą się w to angażowali i jeśli nie będą szukali rozwiązań i sojuszników w tych wszystkich wspomnianych instytucjach. Rodzice mogą też organizować się we własnym zakresie i potem stanowić większą siłę nacisku na parlament, rząd i samorząd.


Prawie trzydzieści lat temu z grupą przyjaciół z rodzin, w których co chwila pojawiało się dziecko, zorganizowaliśmy się w taki „miniklubik” i z perspektywy czasu widzę, jak bardzo ważna była ta grupa wsparcia rodzicielskiego. Dzisiaj słyszymy, że istnieją fundacje, klubiki: oby ich było jak najwięcej. Bardzo serdecznie zachęcam do tego rozwiązania wszystkich rodziców. Uważam bowiem, że to tędy wiedzie droga do tego, żeby nasze dzieci miały opiekę w swoich rodzinach i w rodzinach swoich rówieśników. Chciałabym, żeby rodzice pamiętali o tym, jak ważne jest poświęcanie uwagi i czasu dziecku, a do tego nie są potrzebne duże pieniądze.
 

Poleć znajomemu