| | |
A | A | A
Poniedziałek, 8 października 2012

Pióro Pierwszej Damy wylicytowane na aukcji charytatywnej

Pierwsza Dama Anna Komorowska

Pióro z faksymile podpisu Anny Komorowskiej zostało wylicytowane w niedzielę podczas charytatywnej akcji „Wieczór Modnych Filantropów” w Kielcach, której organizatorem jest Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny.  Pióro wylicytowano za 4 tys. złotych.

 

"Wieczór Modnych Filantropów” ma 12-letnią tradycję. To impreza charytatywna, która łączy działania społeczne z przyjemnością podziwiania najnowszych trendów w modzie, prezentowanych przez wyjątkowe kobiety. Zgromadzone podczas akcji fundusze zasilają programy stypendialne realizowanych w ramach Stowarzyszenia, z których korzysta utalentowana i aktywna młodzież ze wsi i małych miast z województwa świętokrzyskiego.  Od początku istnienia Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalny zgromadziło blisko milion złotych; do tej pory ufundowano niemal 600 stypendiów.

 

Główna organizatorka akcji Agnieszka Migoń powiedziała PAP, że podczas pokazów mody połączonych z licytacjami i sprzedażą cegiełek udało się zebrać 49 tys. 551 zł na pomoc uzdolnionej młodzieży. Najwyższą cenę podczas licytacji osiągnęło wieczne pióro z faksymile podpisu małżonki prezydenta Anny Komorowskiej – 4 tys. zł - dodała wiceprezes Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny Sylwia Gralec.

 

Podczas wieczoru wręczono stypendia dla 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Świętokrzyskiego. Jak powiedziała Jolanta Mindewicz, prezes Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny są to „osoby, które mieszkają w małych miejscowościach, dobrze się uczą, a mają pewne trudności materialne. Co ważne dla nas - znajdują czas na działalność społeczną”.

(inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu