| | |
A | A | A
Wtorek, 16 października 2012

Pierwsza Dama podziękowała za organizację dożynek

  |   Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza Spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, z udziałem Pierwszej Damy i ministra Dariusza Młotkiewicza

Pierwsza Dama Anna Komorowska podziękowała we wtorek osobom, instytucjom oraz firmom zaangażowanym w organizację tegorocznych Dożynek Prezydenckich - Spała 2012. Szczególne podziękowania skierowała do rolników za ich ogromny wysiłek.


W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie podsumowujące Dożynki Prezydenckie w Spale, w którym uczestniczyła  Pierwsza Dama Anna Komorowska.  Spotkanie otworzył  minister Dariusz Młotkiewicz, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta i jednocześnie Przewodniczący Komitetu Honorowego Dożynek Prezydenckich Spała 2012.

- Nigdy tych podziękowań nie jest za dużo. Przede wszystkim są to podziękowania za ogromny wysiłek rolników, którzy przez cały rok pracują, oraz tych wszystkich okołorolniczych instytucji i osób, które wspierają rolnictwo - powiedziała Anna Komorowska.

Podkreśliła, że plony nie były najgorsze w tym roku. - Teraz trzeba pamiętać, żeby najmniejsze ziarno z tego trudu, które rolnicy ponosili, nie zostało zmarnowane i czy komuś, komu gorzej te żniwa poszły, nie należy pomóc - powiedziała.

 

Minister Młotkiewicz dziękując osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale za ich trud i pracę, podkreślił, że jest to święto ważne dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, któremu od początku zależało, aby miało ono wymiar ogólnokrajowy i tak się stało.


Minister zaznaczył, że tegoroczne dożynki zgromadziły największą jak do tej pory publiczność, do czego niewątpliwie przyczyniły się takie atrakcje jak nowa formuła miasteczka regionów, reprezentowanych poprzez smaki, które w tym roku ulokowane zostało na Stadionie Centralnego Ośrodka Sportu, ozdobna brama dożynkowa doskonale wpisująca się w dożynkowy krajobraz oraz kolej retro, która dowoziła uczestników Dożynek.


Zobacz także: Dożynki Prezydenckie w Spale

 

Na zakończenie minister podziękował raz jeszcze za zaangażowanie i przyjazną atmosferę towarzyszącą pracy w organizacji tegorocznych Dożynek Prezydenckich oraz wręczył listy z podziękowaniami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poszczególnym osobom i organizacjom, które współtworzyły tegoroczne Dożynki Prezydenckie w Spale w 2012 r.  Wśród nich znaleźli się m.in.: minister rolnictwa Stanisław Kalemba, prezesi m.in. Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiciele władz samorządowych, prywatnych firm, a także harcerze.

Dożynki Prezydenckie w Spale organizował w latach 1927-1938 prezydent Mościcki.  Bronisław Komorowski jest czwartym prezydentem, który przyjeżdża do Spały. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu