| | |
A | A | A
Piątek, 19 października 2012

Pierwsza Dama spotkała się z siostrą Rafaelą

  |   Pierwsza Dama spotkała się w Belwederze z siostrą Rafaelą, laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello Pierwsza Dama spotkała się w Belwederze z siostrą Rafaelą, laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello Pierwsza Dama spotkała się w Belwederze z siostrą Rafaelą, laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello Pierwsza Dama spotkała się w Belwederze z siostrą Rafaelą, laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello Pierwsza Dama spotkała się w Belwederze z siostrą Rafaelą, laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello Pierwsza Dama spotkała się w Belwederze z siostrą Rafaelą, laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello Pierwsza Dama spotkała się w Belwederze z siostrą Rafaelą, laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello Pierwsza Dama spotkała się w Belwederze z siostrą Rafaelą, laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello

Anna Komorowska przyjęła w piątek w Belwederze siostrę Rafaelę, laureatkę Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, prowadzącą w Rwandzie ośrodek dla niewidomych dzieci.

Siostra Rafaela podziękowała Annie Komorowskiej za wyróżnienie i zaprosiła ją do Rwandy. - Serdecznie zapraszam, by mogła pani zobaczyć nasze dzieci i ich radość, poczucie bezpieczeństwa, ich ufność. To jest wielka nagroda dla nas i dla wszystkich osób, które nam pomagają - dodała siostra.

- Jestem ogromnie wzruszona tym wielkim wyróżnieniem, które mnie spotkało. Naprawdę myślę, że to, co robimy w Rwandzie, czy przedtem w Republice Południowej Afryki, czy w Indiach, jest niewspółmierne z uznaniem, jakiego doznajemy. Jestem ogromnie wdzięczna za to, a jednocześnie bardzo proszę, żeby państwo swoją życzliwością wspierali nas, żeby dzieło, które rozpoczęłyśmy wśród najbiedniejszych z biednych, rosło i owocowało. Nie dla nas, dla nich - powiedziała siostra Rafaela podczas piątkowego spotkania w Belwederze.

Pierwsza Dama podziękowała za zaproszenie do Rwandy i wyraziła nadzieję na przyjazd. - Spotykam się z siostrą nie pierwszy raz i wiem, że tam gdzie siostra jest, dzieci na pewno mają poczucie bezpieczeństwa - powiedziała Anna Komorowska.

Siostra Rafaela, czyli Urszula Nałęcz ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, która jest założycielką placówek misyjnych poświęconych pomocy dzieciom niewidomym w Indiach, Republice Południowej Afryki i Rwandzie, otrzymała Nagrodę im. Sergio Vieira de Mello w kategorii "osoba". Wyróżnienie zostało przyznane na wniosek Kancelarii Prezydenta RP.

Nagroda imienia Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (2002-2003), trafiła do siostry Rafaeli "za odwagę i bezpośrednią pomoc ofiarom konfliktów i wojen, konsekwentne działania na rzecz praw człowieka oraz organizację opieki nad niewidomymi, szczególnie dziećmi, bez względu na ich pochodzenie i niezależnie od wyznawanej religii".

 

Zobacz także: Siostra Rafaela laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello W imieniu kapituły nagrody statuetkę na ręce siostry Rafaeli przekazała w czwartek w Krakowie minister w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka, która odczytała także laudację na cześć laureatki. (PAP)

Poleć znajomemu