| | |
A | A | A
Wtorek, 23 października 2012

Przesłanie Pierwszej Damy z okazji konkursu „Człowiek bez barier”

Pierwsza Dama Anna Komorowska

Założyciel i prezes antyfaszystowskiego Stowarzyszenia "Nigdy więcej" Marcin Kornak został laureatem 10. edycji konkursu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji "Człowiek Bez Barier". Nagrodę wręczono we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Konkurs honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama Anna Komorowska. W wyemitowanym podczas uroczystości przesłaniu Małżonka Prezydenta RP  powiedziała, że dotychczasowi laureaci zostali wyróżnieni za ponadprzeciętną aktywność, pokazali, iż niepełnosprawność nie przeszkadza w osiągnięciu szczęścia i sukcesu.  - Takie przykłady zarażają - dodała.

 

- Udowodnili Państwo, że niepełnosprawność w żaden sposób nie przeszkadza w osiągnięciu szczęścia i realizacji ambicji. Podejmowany codziennie trud wydaje się Państwu zupełnie naturalny i oczywisty. Dzięki niemu udaje się osiągnąć bardzo wiele w życiu: osobistym, zawodowym i społecznym - podkreśliła Pierwsza Dama.

 

Stowarzyszenie przyznało także nagrodę specjalną dla "Osobowości Bez Barier" założycielce i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janinie Ochojskiej.

 

Tytuł "Człowiek bez barier" jest przyznawany osobie z niepełnosprawnością, która odnosi sukcesy w życiu zawodowym i społecznym. Oprócz nagrody głównej przyznano także cztery wyróżnienia, nagrodę publiczności oraz nagrodę specjalną dla "Osobowości Bez Barier". (inf. własna, PAP)

 

 

Przesłanie Pierwszej Damy:

  

Szanowni Państwo,

 

Minęło już dziesięć lat od momentu, kiedy po raz pierwszy Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zorganizowało konkurs „Człowiek bez barier”. Serdecznie gratuluję wytrwałości i jubileuszu.


Dotychczasowi laureaci konkursu zostali docenieni za swoją nieprzeciętną aktywność. Udowodnili Państwo, że niepełnosprawność w żaden sposób nie przeszkadza w osiągnięciu szczęścia i realizacji ambicji. Podejmowany codziennie trud wydaje się Państwu zupełnie naturalny i oczywisty. Dzięki niemu udaje się osiągnąć bardzo wiele w życiu: osobistym, zawodowym i społecznym.
 

Silna wola i hart ducha pozwalają dotrzeć na szczyty własnych możliwości. Widzieliśmy to wyraźnie wszyscy podziwiając wyczyny naszej reprezentacji podczas tegorocznych Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.


Wszystkie Państwa sukcesy stały się możliwe dzięki pokonywaniu zarówno własnych słabości, jak i barier zewnętrznych. Przekraczanie tych granic na co dzień i niepoddawanie się przeciwnościom losu dowodzi niezwykłej wytrwałości w dążeniu do wytyczonych sobie celów. Taki przykład zaraża. Co roku przybywa osób, które chcą wykazać, że również potrafią zmierzyć się ze sobą i przełamać stereotyp zamkniętej w czterech ścianach osoby niepełnosprawnej.
 

Serdecznie gratuluję laureatom tegorocznej edycji konkursu, którzy za chwilę odbiorą statuetki „Człowieka bez barier”. Cieszę się, że również w tym roku, z okazji jubileuszowej Gali, otrzymuje nagrodę specjalną osoba, wybrana przez jury, która w szczególny sposób zasłużyła na to prestiżowe wyróżnienie.
 

Bardzo serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam i życzę wspaniałej uroczystości, wielu chwil wzruszeń i radości, które towarzyszą tym spotkaniom, o czym mogłam przekonać się w zeszłym roku.
 

Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji życzę wytrwałości w nagradzaniu osób, które zasługują na dostrzeżenie ich niezłomnej, wartej naśladowania postawy.

 

Poleć znajomemu