| | |
A | A | A
Niedziela, 20 stycznia 2013

Trzydziestolecie Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

  |   Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Uroczystości z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.

Pierwsza Dama wzięła w niedzielę udział w uroczystościach z okazji trzydziestolecia działalności Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Podkreśliła, że jej rodzina dużo zawdzięcza tej organizacji.

 

Uroczystość połączona ze spotkaniem opłatkowym odbyła się w szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II na warszawskim Ursynowie. Rozpoczęła się mszą świętą, którą koncelebrował kardynał Kazimierz Nycz.

 

Anna Komorowska zaznaczyła, że jej rodzinę ze stowarzyszeniem łączy już 25-letnia historia. Zaznaczyła, że jej bliscy zawdzięczają Przymierzu Rodzin poczucie wspólnoty i przyjaźnie z ludźmi, którzy myślą podobnie i podobnie patrzą na świat.

 

- Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, gdzie moja rodzina by była, gdyby nie Przymierze Rodzin - powiedziała Pierwsza Dama. Jak dodała, w tym środowisku jej rodzina znalazła to, czego szukała - wspólnotę w wychowywaniu dzieci. Podkreśliła, że ze stowarzyszeniem zawsze byli związani ludzie otwarci na potrzeby innych, doceniający wartości patriotyczne oraz ideę wolontariatu.

 

Przymierze Rodzin wyrosło z Sekcji Rodzin Klubu Inteligencji Katolickiej w okresie stanu wojennego. Formalnie powołane jako samodzielna Organizacja w styczniu 1983 roku. W tym czasie polskie rodziny odczuwały szczególną potrzebę jedności a przede wszystkim zapewnienia dzieciom bezpiecznego środowiska. Organizacja od początku powstania była związana z działalnością społeczną w Terenowych Ośrodkach PR przy parafiach, gdzie powstawały grupy rodzin, których celem był rozwój duchowy i intelektualny. Przymierze Rodzin zarejestrowane jako Stowarzyszenie zostało w 1990r.

 

Cele Przymierza to umacnianie więzi w rodzinie, kształtowanie postaw moralno-społecznych zgodnie z zasadami patriotyzmu i etyką chrześcijańską, pogłębianie wiedzy, działalność charytatywna, pobudzanie aktywności społecznej oraz działania na rzecz środowiska. I w tym duchu pomoc rodzinie w wychowaniu dzieci i młodzieży.

 

Stowarzyszenie prowadzi obecnie 10 szkół , 5 świetlic środowiskowych i przyszkolnych oraz kilkanaście Terenowych Ośrodków w Polsce, które skupiają około 1000 członków. Pierwszą szkołą , która powstała było Liceum w Garwolinie w 1996. Kolejno Stowarzyszenie powołało szkoły na warszawskim Ursynowie w 1997, a następnie na Mokotowie w 2002 i Bielanach w 2003. Jest organizacją pożytku publicznego.
 (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu