| | |
A | A | A
Czwartek, 24 stycznia 2013

Pierwsza Dama do olimpijczyków: Będę z wami duchem

  |   Pożegnanie reprezentacji Polski na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Pożegnanie reprezentacji Polski na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Pożegnanie reprezentacji Polski na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Pożegnanie reprezentacji Polski na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Pożegnanie reprezentacji Polski na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Pożegnanie reprezentacji Polski na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Pożegnanie reprezentacji Polski na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

- Together We Can! Razem możemy! To hasło wiernie oddaje ducha tej imprezy - podkreśliła Pierwsza Dama Anna Komorowska podczas pożegnania reprezentacji Polski udającej się do Korei Południowej na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

 

- Niech zapał nie opuszcza was do ostatniego dnia rywalizacji. Ja będę z wami duchem, gdyż w tym czasie nie mogę pojechać. Będziemy was wspierać, jak tylko będziemy mogli najlepiej. Wy jesteście dumni, że reprezentujecie Polskę, a my jesteśmy dumni z was - powiedziała Anna Komorowska do 41 sportowców niepełnosprawnych intelektualnie, którzy startować będą w mieście zimowej olimpiady 2018 roku - Pyeongchang - w narciarstwie alpejskim i klasycznym, łyżwiarstwie szybkim, hokeju halowym i biegu na rakietach śnieżnych.

- Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku - takie przyrzeczenie w imieniu 41 zawodników złożyła 59-letnia Maria Ogińska, która startowała w 1985 roku w USA. Wówczas ekipa biało-czerwonych zadebiutowała w zimowych igrzyskach. W Korei Południowej poznanianka wystąpi w narciarstwie alpejskim.

W spotkaniu z polską ekipą udział wzięli m.in.  minister sportu Joanna Mucha, ambasadorzy - Korei Południowej Paek ­Young-Sun i Japonii Makoto Yamanaka oraz Olimpiad Specjalnych - posłowie Leszek Blanik (mistrz olimpijski, świata i Europy w gimnastyce sportowej) i Roman Kosecki (były kapitan piłkarskiej reprezentacji kraju).

Polska ekipa odleci do Seulu w piątek. Do rozpoczęcia zawodów (29 stycznia) będzie gościem miasta Chun Cheon. Igrzyska zakończą się 5 lutego. Weźmie w nich udział ok. 2300 sportowców ze 111 krajów. (PAP)

Poleć znajomemu