| | |
A | A | A
Piątek, 25 stycznia 2013

Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi z Lubochni

W piątek na zaproszenie Pierwszej Damy Anny Komorowskiej gościły w Pałacu Prezydenckim dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubochni oraz z Gimnazjum Publicznego w Lubochni.

Podczas specjalnego programu przygotowanego na tę okazję dzieci zaśpiewały i zatańczyły regionalne tańce, zaprezentowały regionalne stroje, a także opowiedziały o inicjatywach podejmowanych przez szkołę. Gimnazjum w Lubochni ma kilkuletnią tradycję współpracy ze szkołą w Bawarii , współpracuje ze Stowarzyszeniem Ambasadorowie Kultury Pani Hanny Reiter a także Zamkiem Królewskim w Warszawie. W szkole działa Stowarzyszenie im. Ks. Belly Varga, a także prowadzony jest program edukacyjny „Weekend w Lubochni po angielsku i niemiecku”. Dzieci ze szkoły uczestniczą w międzynarodowych wymianach, m.in. w Niemczech i na Węgrzech.

Pierwsza Dama, dziękując za występ i otrzymaną laurkę powiedziała, że cieszy ją nawiązywanie i pielęgnowanie tradycji oraz okazywana przez dzieci z Lubochni duma z bycia Polakami i obywatelami Europy.

Było to drugie spotkanie młodzieży z Lubochni z Anną Komorowską. Pierwsze miało miejsce podczas zeszłorocznych dożynek prezydenckich w Spale.
 

Poleć znajomemu