| | |
A | A | A
Wtorek, 26 października 2010

Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w wizycie oficjalnej w Rumunii

Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii   |   Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii Pierwsza Dama towarzyszyła Prezydentowi RP w oficjalnej wizycie w Rumunii

W dn. 25-26 października 2010 r. Pani Prezydentowa Anna Komorowska towarzyszyła Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Panu Bronisławowi Komorowskiemu w wizycie oficjalnej w Rumunii.


26 października 2010 r. odbyła się ceremonia oficjalnego powitania w Pałacu Cotroceni, po którym Pani Prezydentowa Anna Komorowska w towarzystwie Pani Prezydentowej Marii Băsescu zwiedziła Muzeum Cotroceni i uczestniczyła w uroczystym śniadaniu wydanym przez Prezydenta Rumunii Traiana Băsescu i Małżonkę na cześć wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Małżonki.


Po śniadaniu oficjalnym Pani Prezydentowa Anna Komorowska towarzyszyła Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu w uroczystości złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza.


Następnie razem z Małżonką Ambasadora RP w Rumunii I. Zajączkowską złożyła wizytę w Katedrze Języków Słowiańskich na Wydziale Języków Obcych Uniwersytetu Bukaresztańskiego. Podczas tej wizyty Pani Prezydentowa Anna Komorowska zwiedziała katedrę naukową, spotkała się z Rektorem Uniwersytetu Bukaresztańskiego I. Panzaru, kierownikiem katedry prof. C. Geambasu oraz kadrą naukową i studentami polonistyki.


Na zakończenie spotkania Małżonka Prezydenta RP przekazała na rzecz Wydziału Języków Obcych Uniwersytetu Bukaresztańskiego słowniki języka polskiego oraz tomiki poezji. Zobacz także: Prezydenci Polski i Rumunii o NATO Prezydent z oficjalną wizytą w Rumunii


W ramach programu odrębnego Pani Anna Komorowska zwiedziła, wybudowaną za panowania hospodara Wołoszczyzny Mikołaja Mavrocordata, XVIII cerkiew Stavropoleos, mieszczącą się w centrum Bukaresztu.


Ostatnim punktem wizyty oficjalnej było spotkanie Pary Prezydenckiej z przedstawicielami Polonii w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunii.
 

Poleć znajomemu