| | |
A | A | A
Piątek, 22 lutego 2013

Spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami organizacji harcerskich z okazji Dnia Myśli Braterskiej Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami organizacji harcerskich z okazji Dnia Myśli Braterskiej Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami organizacji harcerskich z okazji Dnia Myśli Braterskiej Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami organizacji harcerskich z okazji Dnia Myśli Braterskiej Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami organizacji harcerskich z okazji Dnia Myśli Braterskiej Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami organizacji harcerskich z okazji Dnia Myśli Braterskiej

W Dniu Myśli Braterskiej Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska spotkała się w piątek z przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego oraz Stowarzyszenia Harcerskiego.

 

Pierwsza Dama podkreśliła, że mimo upływu lat, idea harcerstwa opartego na braterstwie jest wciąż ta sama. Przypomniała apel twórcy skautingu Roberta Baden-Powella: Szukajcie przyjaciół!, który w tym szczególnym dniu zasługuje na podkreślenie. Anna Komorowska wyraziła zadowolenie z faktu, iż harcerstwo również dzisiaj skupia w swych szeregach wielu młodych ludzi, których łączy jedność oparta na wzajemnym szacunku i poczuciu wspólnoty dla podstawowych wartości.

 

Harcerze podziękowali Pierwszej Damie za możliwość spotkania i zapewnili, że w swej codziennej działalności starają się pamiętać o mądrych słowach Baden-Powella mówiących o pozostawieniu świata lepszym, niż się go zastało.


Na spotkaniu obecny był również Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Klimczak.

 

22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą święto przyjaźni — Dzień Myśli Braterskiej. Wybór daty jest związany z dniem urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). W ten dzień harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.
 

Poleć znajomemu