| | |
A | A | A
Piątek, 17 maja 2013

Anna Komorowska promowała album "Wykwintna kuchnia polska"

  |   Promocja albumu "Wykwintna kuchnia polska" Promocja albumu "Wykwintna kuchnia polska" Promocja albumu "Wykwintna kuchnia polska" Promocja albumu "Wykwintna kuchnia polska" Promocja albumu "Wykwintna kuchnia polska" Promocja albumu "Wykwintna kuchnia polska" Promocja albumu "Wykwintna kuchnia polska"

Podczas IV Warszawskich Targów Książki Anna Komorowska wzięła udział w promocji albumu "Wykwintna kuchnia polska".

 

Album "Wykwintna kuchnia polska" został uhonorowany trzecią nagrodą w finale konkursu Gourmand World Cookbook Awards na najlepsze wydawnictwo kulinarne na świecie. - Książka ma parę ojców i jedną matkę - żartowała prezydentowa, która zamieściła w albumie własne przepisy kulinarne.

 

Skąd pomysł na kucharską książkę z polskimi potrawami? - Chodziło mi o to, żeby przyjmować gości nie potrawami włoskimi, ale polskimi; nie musimy wstydzić się polskiej kuchni - mówiła prezydentowa. Album zawiera jej przepis na obiad: szparagi w sosie holenderskim, chłodnik z botwinki, lin z patelni, cielęcina z fasolką szparagową i szarlotka.

Album zawiera przepisy cenionych kucharzy, od Wojciecha Modesta Amaro po Karola Okrasę. Książkę przygotowano według nastających po sobie kolejno pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. Wstęp napisał znany językoznawca Jerzy Bralczyk.

 

W albumie są przepisy na pieczoną perliczkę, troć z cukinią, gołąbki z sandacza w młodej kapuście, a na deser np. mus jeżynowy.

 

- Smacznego czytania - życzyła prezydentowa czytelnikom, którzy ustawili się do niej w kolejce po autograf.

 

Prezentowane w albumie dania opatrzone zostały doskonałymi graficznie fotografiami autorstwa Leszka Wdowińskiego, które z prezentowanych potraw czynią prawdziwe dzieło sztuki.

 

Z myślą o zagranicznych odbiorcach, książka przygotowana została w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

 

Książka "Wykwintna kuchnia polska" ukazała się nakładem wydawnictwa BOSZ. (PAP Life, inf. własna)
 

Poleć znajomemu