| | |
A | A | A
Czwartek, 13 czerwca 2013

Gala "Mam Haka na Raka" - przesłanie Pierwszej Damy

Organizowany przez Polską Unię Onkologii program "Mam Haka na Raka" to bardzo wartościowe przedsięwzięcie, popularyzuje bowiem wiedzę o profilaktyce chorób nowotworowych - podkreśliła Pierwsza Dama w przesłaniu na Galę Finałową VI edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka" dedykowanej profilaktyce czerniaka. 

 

W tegorocznej edycji wzięło udział 3128 uczestników z 556 zespołów z całej Polski. Ich zadaniem była edukacja mieszkańców lokalnych społeczności na temat profilaktyki nowotworów, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka. Młodzież w ramach tych działań zorganizowała wykłady dla blisko 130 tys. Polaków oraz przygotowała i rozdała prawie 240 tys. ulotek. Kolejnym etapem programu było stworzenie projektu autorskiej kampanii społecznej poświęconej profilaktyce czerniaka.

 

 

Szanowni Państwo!

 

Witam uczestników VI edycji programu „Mam Haka na Raka”.  Organizowany przez Polską Unię Onkologii program to bardzo wartościowe przedsięwzięcie, popularyzuje bowiem wiedzę o profilaktyce chorób nowotworowych.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że program angażuje w działania młodzież, wyzwalając jej aktywność społeczną. Uczniowie z licznych szkół ponadgimnazjalnych promują zachowania prozdrowotne, zdrowy tryb życia, zachęcają do badań profilaktycznych. Wiem, że program swoim zasięgiem obejmuje wiele środowisk, docierając z informacjami o chorobach nowotworowych do lokalnych społeczności.


Serdecznie gratuluję laureatom tegorocznej edycji programu, a szczególnie zwycięskim zespołom. Życzę dalszych sukcesów oraz satysfakcji z efektów Państwa pracy.
 

Poleć znajomemu