Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 16 października 2013

Młodzież z Francji i Warszawy na spotkaniu z Pierwszą Damą

  |   Uczennice z Francji i młodzież Warszawy na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczennice z Francji i młodzież Warszawy na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczennice z Francji i młodzież Warszawy na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczennice z Francji i młodzież Warszawy na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczennice z Francji i młodzież Warszawy na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczennice z Francji i młodzież Warszawy na spotkaniu z Pierwszą Damą

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska spotkała się z uczennicami z chóru Domu Oświaty Legii Honorowej z Francji oraz uczniami z zespołu Szkół im. Stefanii Sempołowskiej z Warszawy.

 

Grupa dziewcząt przyjechała do Polski w ramach wymiany i współpracy międzyszkolnej. Dziewczęta reprezentują elitarne placówki oświatowe, jakimi są Maisons d’Éducation de la Légion d’Honneur. Są to stworzone przez Napoleona w 1805 roku w okolicach Paryża gimnazjum i liceum kształcące dziewczęta pochodzące ze środowisk kawalerów Legii Honorowej, którym nadal patronuje Wielki Kanclerz Kapituły Legii Honorowej. W Warszawie uczennice goszczone są przez Zespół Szkół im. Stefanii Sempołowskiej.
 

Podczas spotkania rozmawiano o współpracy i wymianie między szkołami, a chór wykonał utwory a capella.


 

Poleć znajomemu