| | |
A | A | A
Wtorek, 22 października 2013

Pierwsza Dama odwiedziła w Seulu gimnazjum Hong Eun

Pierwsza Dama Anna Komorowska, która towarzyszy Prezydentowi RP podczas oficjalnej wizyty w Korei Południowej, odwiedziła gimnazjum Hong Eun. Wizyta w szkole została połączona z corocznymi obchodami Dnia Szkoły.

 

Anna Komorowska w swoim wystąpieniu podziękowała za możliwość odwiedzenia tak wyjątkowej szkoły, jaką jest Gimnazjum Hong Eun oraz spotkać młode pokolenie Koreańczyków.

 

W szczególności jestem zaszczycona, że mogę wziąć udział w obchodach corocznego święta Dnia Szkoły.


Chciałabym pogratulować władzom Gimnazjum Hong Eun, jako jednemu z kilku w Republice Korei gdzie wdrażany jest nowoczesny program nauczania „Junior Software Academy”. Nowe technologie są kluczem do przyszłości rozwoju nie tylko jednostek, ale i całych społeczności. W dzisiejszym świecie nie ma chyba dziedziny życia, której nie odgrywałby on kluczowej roli. Począwszy od produkcji, poprzez usługi a kończąc na edukacji wszystko oparte jest na rozwoju nowych technologii. Nie byłoby to możliwe bez wysiłku, jakie wkładają w edukację młodych ludzi takie szkoły jak Gimnazjum Hong Eun.


Również w Polsce rozwój nowoczesnych technologii jest jednym z naszych priorytetów rozwojowych. Od 2012 roku wdrażany jest w całym kraju program „Cyfrowa Szkoła”. Jest to rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Chciałabym na zakończenie pogratulować zarówno nauczycielom jak i rodzicom, że udało im się stworzyć miejsce, w którym uczniowie, dzięki najnowszym technologiom, zdobywają wiedzę o współczesnym świecie. Jest to jednak miejsce, które wciąż jest przyjazne uczniom i w którym czuje się ducha współpracy i przyjaźni, która pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i nauczycieli na długie lata" - 
mówiła.

Poleć znajomemu