| | |
A | A | A
Poniedziałek, 28 października 2013

Spotkanie z dziećmi i działaczami społecznymi na Dolnym Śląsku

  |   Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku Wizyta Małżonki Prezydenta RP na Dolnym Śląsku

Pierwsza Dama Anna Komorowska, towarzysząca prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu podczas wizyty na Dolnym Śląsku, spotkała się w poniedziałek we Wrocławiu i Sobótce z dziećmi oraz działaczami społecznymi z regionu.

 

W poniedziałek rano Małżonka Prezydenta RP zwiedziła we Wrocławiu odnowioną synagogę, a następnie w Teatrze Lalek uczestniczyła w akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom".

 

Annie Komorowskiej towarzyszyła Anna Dutkiewicz, żona prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Obie panie czytały dzieciom m.in. utwory Jana Brzechwy.

 

Wcześniej dzieci miały okazję porozmawiać z Pierwszą Damą.
 

- Jaka była najgrubsza książka, jaką pani przeczytała? - padło pytanie z sali. Anna Komorowska odpowiedziała, że nie pamięta i nigdy nie liczyła książek na strony. Ale teraz przyznaję, że chętniej lubię czytać mniej opasłe tomy - dodała.

 

Po tej rozmowie Anna Komorowska udała się do Parku Staromiejskiego, aby w specjalnej skrzyneczce bookcrossingowej umieścić książkę, którą wcześniej czytała.

 

Następnie w pobliskiej mediatece przyglądała się prowadzonym dla młodych wrocławian warsztatom o nazwie "MultiEdukacja".

 

Po południu w Sobótce (Dolnośląskie) Małżonka Prezydenta RP spotkała się z działaczami stowarzyszenia "Ślężański Krąg", którzy zajmują się ratowaniem obiektów zabytkowych w okolicy góry Ślęży.

 

Anna Komorowska udała się następnie do wsi Księginice Małe, gdzie spotkała się ze społecznością lokalną w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Różańcowej. Małżonkę Prezydenta powitał ksiądz proboszcz Zbigniew Słobodecki. Wspólną modlitwą uczczono na początku spotkania pamięć pierwszego niekomunistycznego premiera Polski, Doradcy Prezydenta RP Tadeusza Mazowieckiego.

 

W poniedziałek Pierwsza Dama zwiedziła także Kościół Pokoju w miejscowości Jawor. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu