| | |
A | A | A
Wtorek, 16 listopada 2010

Spotkanie pod hasłem „Kobiety w Samorządzie”

Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie”   |   Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie” Spotkanie pod hasłem „Kobiety w samorządzie”

Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska towarzyszyła Prezydentowi RP Panu Bronisławowi Komorowskiemu w spotkaniu odbywającym się pod hasłem „Kobiety w Samorządzie” i współorganizowanym przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundację Batorego, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT.

Pierwsza Dama życzyła kandydatkom do samorządów sukcesów w nadchodzących wyborach. Nawiązując do zapowiedzi swojego męża, o zagłosowaniu na kobiety powiedziała, że ona także "ma już swoje kandydatki i jednego kandydata". Zobacz także: „Kobiety w samorządzie” – spotkanie z Parą Prezydencką

Uczestniczki spotkania mówiły m.in. o tym, dlaczego zdecydowały się kandydować w wyborach samorządowych, o problemach, jakie napotykają w swojej działalności.

Przedstawicielka Stowarzyszenia Kongres Kobiet Bożena Wawrzewska podkreślała, że bardzo ważne jest, by kobiety uczestniczyły w życiu publicznym. Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz przekonywała, że talenty polityczne są rozsiane w społeczeństwie równo. - Jeśli kobiety nie są obecne we władzach samorządowych, to znaczy, że mnóstwo talentów jest po prostu marnowanych - podkreślała.

W spotkaniu obok Pary Prezydenckiej, Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Pani Ireny Wóycickiej uczestniczyło 300 kobiet zaangażowanych w działalność samorządową.

Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej w Pałacu Prezydenckim.
 

Poleć znajomemu