| | |
A | A | A
Czwartek, 19 grudnia 2013

„Gwiazdka w Pałacu” - spotkanie z rodzinami

  |   Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami Świąteczne spotkanie z rodzinami

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia Pierwsza Dama Anna Komorowska spotkała się z rodzinami, by wspólnie porozmawiać o dobrym rodzicielstwie, łączeniu życia zawodowego i rodzinnego, a także wspólnie dekorować słodkie choinkowe ozdoby.

 

- Idea wsparcia polskiej rodziny jest nam bliska – podkreślała Małżonka Prezydenta RP. – Uważamy rodzinę za największą wartość – dodała.


Jak wspomniała, badania prowadzone wskazują, że dla Polaków rodzina jest sprawą najważniejszą w ich życiu. Wskazywała również, że rodziny deklarują, że chcą mieć przynajmniej dwoje dzieci, ale praktyka pokazuje, że dzietność jest znacznie niższa.
 

Anna Komorowska mówiła, że rodzicielstwo się zmienia. Oceniła, że obecnie jest większe skupienie na dziecku. Ale – jak dodała – jest też pewien niepokój, niejednokrotnie młodym rodzicom wydaje się, że nie dadzą rady, że albo będą perfekcyjnymi rodzicami, albo będą mieli mniej dzieci, żeby się móc na nich skupić.

 

Małżonka Prezydenta wskazywała też na większe partnerstwo w wychowaniu dzieci i coraz większe zaangażowanie ojców zarówno w czynności pielęgnacyjne, jak i w wychowanie dzieci.


- Być dobrą mamą i dobrym tatą to znaczy być wsłuchanym w potrzeby swojego dziecka – podkreślała Anna Komorowska. Zaznaczyła, że dziecko powinno wiedzieć, że nie jest pępkiem świata, ale musi wiedzieć, że jest ważne dla rodziców.

 

Rodzinna „Gwiazdka w Pałacu” została zorganizowana w formie warsztatów, podczas których dzieci wraz z Małżonką Prezydenta RP oraz autorami przepisów zawartych w albumie "Wykwintna kuchnia polska. Wszystkie smaki roku", dekorowali świąteczne pierniki i czekoladowe bombki, którymi następnie wspólnie udekorowali choinkę. W gwiazdkowym spotkaniu wzięli udział m.in. Karol Okrasa, Michał Żebrowski, Natalia Kukulska, Sylwia Gruchała, Monika Pyrek-Rokita, Anita Sokołowska, Wojciech Malajkat, Magdalena Steczkowska, Tomasz Jasturn, Szymon Kołecki.

 

Spotkanie, w którym uczestniczyła też minister Irena Wóycicka, było jednocześnie okazją do dyskusji na temat postulatów zawartych w prezydenckim Programie Polityki Rodzinnej „Dobry Klimat dla Rodziny”.
 

Pierwsza Dama życzyła wszystkim gościom w Pałacu Prezydenckim i wszystkim Polakom najlepszych, magicznych, ciepłych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Poleć znajomemu