| | |
A | A | A
Środa, 15 stycznia 2014

Pierwsza Dama na gali Paszportów "Polityki"

  |   Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej Gala Paszportów "Polityki" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

Dawid Ogrodnik, Ziemowit Szczerek, Marcin Masecki, Apollon Musagete Quartett, Aneta Grzeszykowska, Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin oraz Tomasz Stańko to laureaci Paszportów "Polityki". W gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej wzięła udział Pierwsza Dama Anna Komorowska.

 

Nagrody przyznawane są młodym twórcom w sześciu dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna, literatura. Od kilku lat nadawany jest również honorowy tytuł Kreatora Kultury.

 

W gali, obok Pierwszej Damy, uczestniczyli ministrowie Jacek Michałowski, Maciej Klimczak i Jaromir Sokołowski, a także doradca prezydenta Jerzy Smoliński.

 

Paszporty "Polityki", przyznawane co roku przez tygodnik "Polityka", to symboliczny dokument tożsamości otwierający artystom drogę w świat. Wyróżnia twórców utalentowanych, przekraczających granice w sztuce, trafiających nie tylko do krajowego, ale także zagranicznego odbiorcy. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu