| | |
A | A | A
Piątek, 19 listopada 2010

Udział Anny Komorowskiej w uroczystości wręczenia insygniów kardynalskich abp. Kazimierzowi Nyczowi

19 listopada Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska złożyła wizytę w Stolicy Apostolskiej i uczestniczyła w uroczystości wręczenia insygniów kardynalskich arcybiskupowi Kazimierzowi Nyczowi oraz innym nowym członkom Kolegium Kardynalskiego. Pani Prezydentowej Annie Komorowskiej towarzyszył Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jacek Michałowski.

21 listopada 2010 r. odbyła się uroczystość konsystorza zwołanego przez Benedykta XVI w Bazylice św. Piotra w Watykanie, podczas którego metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz oraz 23 purpuratów z Kurii Rzymskiej i wielu krajów świata otrzymało z rąk papieża birety kardynalskie.

Następnie nowi kardynałowie przyjmowali w komnatach Pałacu Apostolskiego w Watykanie i innych salach życzenia od wiernych, pielgrzymów i mieszkańców Rzymu. Życzenia kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi złożyła także Pierwsza Dama Anna Komorowska.

W niedzielę Małżonka Prezydenta RP uczestniczyła we mszy świętej koncelebrowanej przez Benedykta XVI wraz z nowymi kardynałami w bazylice watykańskiej.

Był to trzeci konsystorz od początku pontyfikatu Benedykta XVI. Poprzednie odbyły się w marcu 2006 roku i w listopadzie 2007 r.
 

Poleć znajomemu