| | |
A | A | A
Piątek, 28 lutego 2014

Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu

  |   Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu Promocja książki „Pałac Prezydencki dla dzieci” na targach w Poznaniu

Podczas 13. Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla dzieci i młodzieży Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska wzięła udział w spotkaniu z Michałem Rusinkiem, autorem książki „Pałac Prezydencki dla dzieci”. Bohaterem książeczki jest jeden z kamiennych lwów strzegących Pałacu Prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, który jest dla czytelnika przewodnikiem po Pałacu i jego historii.

 

Podczas spotkania autor opowiadał o tym, co było jego inspiracją do napisania książki, wyjaśniał dlaczego lew oprowadza po Pałacu. Michał Rusinek i Anna Komorowska wspólnie przeczytali fragmenty książki, a po spotkaniu podpisywali egzemplarze „Pałacu Prezydenckiego dla dzieci”.

 

Pierwsze pięćdziesiąt osób, które podczas targów kupiło książkę, otrzymało lwa-maskotkę wraz z bawełnianą apaszką w barwach biało-czerwonych. Na stoisku wydawnictwa Media Rodzina, rozdawano także przypinki z lewkami (dziecięca wersja kamiennego lwa na cztery pory roku), zakładki do książek z logo lwa oraz pocztówki z ilustracjami z książeczki.

 

Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na wspieranie czytelnictwa na rzecz akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

 

Lwa oraz inne gadżety można również kupić w sklepiku z upominkami, który znajduje się przy Belwederze w Warszawie. Upominki i gadżety prezydenckie są projektowane przez polskich grafików i designerów oraz produkowane przez polskie firmy działające w Polsce. W ten sposób Kancelaria Prezydenta RP promuje nie tylko aktywność Prezydenta RP i Jego Małżonki, ale też wspiera i promuje polskich projektantów i polskie firmy.

 

Poleć znajomemu