| | |
A | A | A
Wtorek, 4 marca 2014

Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu

  |   Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu MSW Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu MSW Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu MSW Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu MSW Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu MSW Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu MSW Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu MSW Anna Komorowska odwiedziła rannych Ukraińców w szpitalu MSW

Pierwsza Dama Anna Komorowska odwiedziła we wtorek Ukraińców poszkodowanych w zajściach w Kijowie, którzy przebywają w szpitalu MSW w Warszawie. W rozmowie z Małżonką Prezydenta RP, pacjenci dziękowali za opiekę i wyrazy wsparcia ze strony Polaków.

 

Ranni wyrazili w rozmowie z Anną Komorowską wdzięczność za troskę ze strony Polaków; podkreślali też, że są otoczeni bardzo dobrą opieką. Anna Komorowska odwiedziła Ukraińców po raz drugi; spotkała się już z nimi pod koniec lutego.

 

Podczas wtorkowego spotkania Pierwsza Dama otrzymała z rąk jednego z pacjentów podziękowania; dostali je również dyrektor szpitala oraz lekarze opiekujący się rannymi.

 

„My, uczestnicy protestu narodu ukraińskiego, ranni podczas krwawych wydarzeń na kijowskim Majdanie w lutym 2014 roku, serdecznie dziękujemy za opiekę i opatrywanie naszych ran. Okaleczyli nas nasi bracia, a leczą sąsiedzi z Polski. Mamy nadzieję, że nasze cierpienie nie pójdzie na marne. Zawsze będziemy pamiętać okazaną nam pomoc” - napisano w podziękowaniach. Zobacz także: Anna Komorowska spotkała się z rannymi Ukraińcami

 

Z najnowszych danych MSW wynika, że w Polsce leczy się 84 rannych Ukraińców. Najwięcej w Warszawie oraz we Wrocławiu. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu