| | |
A | A | A
Poniedziałek, 31 marca 2014

Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku

  |   Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku

Anna Komorowska otworzyła w poniedziałek Centrum Edukacji Ekologicznej "Ekożaczek" przy Przedszkolu Akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

- To wielka przyjemność uczestniczyć w takiej uroczystości. Placówka robi fantastyczne wrażenie i jest świetnie wyposażona, ale najważniejsi są pracujący tu ludzie. Ważne jest podejście, nastawienie, kompetencje i świadomość po co te dzieci tu przychodzą. To nie jest przechowalnia, tu mądrze wychowuje się dzieci - powiedziała Małżonka Prezydenta RP.

Pierwsza Dama podkreśliła, że uczenie dzieci ekologii w przedszkolu jest bardzo ważne, gdyż to, jak będą one ukształtowane, będzie wpływać na ich zachowania w przyszłości. Pogratulowała władzom uczelni  pomysłu na mądrą i nowoczesną edukację

Anna Komorowska obejrzała występy przedszkolaków, które śpiewały piosenki i recytowały wiersze po polsku i po angielsku, a także zaprezentowały pokaz mody ekologicznej. Ze swojej strony zrewanżowała się przeczytaniem opowiadania o psotnym wietrzyku.

Następnie Pierwsza Dama zwiedziła przedszkole, a na pamiątkę spotkania podarowała wszystkim przedszkolakom książkę "Pałac Prezydencki dla dzieci" z tekstem Michała Rusinka. Anna Komorowska sprezentowała również maskotki lwów.

Ideą placówki jest przede wszystkim kształtowanie u dzieci postaw ekologicznych i prozdrowotnych, a także nauczanie języka angielskiego. (inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu