| | |
A | A | A
Poniedziałek, 31 marca 2014

Anna Komorowska w Izbicy Kujawskiej i Kowalu

  |   Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim Wizyta Anny Komorowskiej w województwie kujawsko-pomorskim

Podczas wizyty w województwie kujawsko-pomorskim Anna Komorowska odwiedziła Włocławek, Izbicę Kujawską oraz Kowal. We Włocławku Pierwsza Dama otworzyła Centrum Edukacji Ekologicznej "Ekożaczek" w Przedszkolu Akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz obejrzała trening zawodników Olimpiad Specjalnych Polska z koszykarzami zespołu Anwil Włocławek. Zobacz także: Otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku Anna Komorowska w Izbicy Kujawskiej i Kowalu

W Izbicy Kujawskiej Małżonka Prezydenta RP zwiedziła Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą chrzest matki Fryderyka Chopina, Tekli Justyny Krzyżanowskiej.

Następnie Anna Komorowska spotkała się  z uczniami gimnazjum im. gen. Augusta Słubickiego i Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza. Pierwsza Dama obejrzała występ artystyczny dzieci, który przedstawiał historię, tradycję i kulturę Kujaw. Małżonka Prezydenta RP z wielkim uznaniem odniosła się do pokazu młodzieży, podziękowała im za to, że pielęgnują tradycję, że nie wstydzą się swojej tożsamości i są dumni ze swojej małej ojczyzny. Anna Komorowska odpowiadała na pytania uczniów, które dotyczyły m. in. jej zaangażowania w kultywowanie polskiej kultury i tradycji, w kraju i za granicą, promowania czytelnictwa oraz idei wolontariatu.

W Kowalu Anna Komorowska spotkała się z członkami Stowarzyszenia Aktywny Kowal i złożyła kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego.

Poleć znajomemu