| | |
A | A | A
Czwartek, 3 kwietnia 2014

Recital perkusyjny w ramach cyklu „Mistrz i uczeń”

  |   Recital perkusyjny w ramach cyklu „Mistrz i uczeń” Recital perkusyjny w ramach cyklu „Mistrz i uczeń” Recital perkusyjny w ramach cyklu „Mistrz i uczeń” Recital perkusyjny w ramach cyklu „Mistrz i uczeń” Recital perkusyjny w ramach cyklu „Mistrz i uczeń” Recital perkusyjny w ramach cyklu „Mistrz i uczeń” Recital perkusyjny w ramach cyklu „Mistrz i uczeń”

W ramach cyklicznych „Wieczorów w Belwederze”, odbył się w czwartek recital perkusyjny z serii „Mistrz i uczeń”. 

 

Na scenie w Belwederze wystąpili Henryk Mikołajczyk – profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, kierownik sekcji perkusyjnej w orkiestrze Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Marianna Bednarska – obecnie studentka Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie. Młoda artystka może poszczycić się już wieloma nagrodami w kilkunastu prestiżowych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach perkusyjnych.

 

Podczas czwartkowego koncertu Marianna Bednarska wykonując repertuar przeznaczony na werbel, marimbę i wibrafon potwierdziła swoją fenomenalną technikę i wielką wrażliwość muzyczną.

 

W czasie wieczoru z udziałem Pary Prezydenckiej zebrani mieli okazję wysłuchać utworów Alexeja Gerassimeza, Bena Wahlunda, Georga Frocka. Jana Sebastiana Bacha, Anny Ignatowicz i Astora Piazzolli.

 

Koncerty odbywające się w Belwederze mają na celu promowanie młodych polskich artystów, m.in. poprzez przedstawianie ich środowiskom zaangażowanym w mecenat sztuki.

Poleć znajomemu