| | |
A | A | A
Środa, 16 kwietnia 2014

Spotkanie Małżonki Prezydenta z reprezentantami osady wioślarskiej

  |   Spotkanie z reprezentantami osady wioślarskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Spotkanie z reprezentantami osady wioślarskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Spotkanie z reprezentantami osady wioślarskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Spotkanie z reprezentantami osady wioślarskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Spotkanie z reprezentantami osady wioślarskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Anna Komorowska spotkała się z reprezentantami osady wioślarskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która 1 maja br. w Budapeszcie weźmie udział w Regatach Dunajskich organizowanych przez Antall Józef Knowledge Centre. Małżonka Prezydenta RP, wspólnie z małżonkami prezydentów Węgier , Republiki Czeskiej i Republiki Słowackiej, objęła patronatem tegoroczne zawody w Budapeszcie.

 
Podczas spotkania zawodnicy oraz trenerzy przedstawili historię wioślarstwa w Polsce, w szczególności akademickich klubów z Bydgoszczy. Zaprezentowali też sukcesy ósemki wioślarskiej UKW, która jest najlepszą osadą uniwersytecką w Polsce, wielokrotnie uczestniczącą w regatach zagranicznych, ma również na swoim koncie spektakularny sukces, tj. wygraną z osadami Oxfordu i Cambridge, w wyścigu rozegranym na Tamizie przed brytyjskim parlamentem w 2009 roku, który to wyścig został zorganizowany na rozpoczęcie Polska YEAR! w Wielkiej Brytanii. Pierwsza Dama życzyła zawodnikom sukcesów w zbliżających się zawodach, wyraziła też uznanie dla ich umiejętności łączenia treningów ze studiami oraz zaangażowania w podtrzymywanie wioślarskiej tradycji w Polsce.
 

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

 

Poleć znajomemu