| | |
A | A | A
Środa, 7 maja 2014

Debata o aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce i na świecie

  |   Wizyta luksemburskiej Pary Książęcej w Polsce Wizyta luksemburskiej Pary Książęcej w Polsce Wizyta luksemburskiej Pary Książęcej w Polsce Wizyta luksemburskiej Pary Książęcej w Polsce Wizyta luksemburskiej Pary Książęcej w Polsce Wizyta luksemburskiej Pary Książęcej w Polsce Wizyta luksemburskiej Pary Książęcej w Polsce

Podczas oficjalnej wizyty luksemburskiej Pary Książęcej Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska oraz Jej Królewska Wysokość Maria Teresa Wielka Księżna Luksemburga wzięły udział w spotkaniu dotyczącym aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce i na świecie.


Anna Komorowska podkreśliła, że rola kobiet w Polsce jest uwarunkowana historycznie. Polki jako jedne z pierwszych kobiet w Europie uzyskały bierne i czynne prawa wyborcze. „Kobiety w Polsce są bardzo silne i zaradne, bardzo dobrze radzą sobie z różnymi rolami” – powiedziała Anna Komorowska. Małżonka Prezydenta RP zauważyła, że dzisiaj oprócz deklaracji, potrzebne są konkretne rozwiązania, zwłaszcza w sferze finansowego wsparcia kobiet, które chciałby rozpocząć własną działalność gospodarczą. „Pytanie, na jakie dziś należy znaleźć odpowiedź, to jak zachęcać banki, by zaryzykowały, by dały szansę kobietom?”- mówiła Anna Komorowska.
 

Jej Królewska Wysokość Maria Teresa zaznaczyła, że jest wielką orędowniczką rodziny, sama ma pięcioro dzieci i wie jak ważne jest macierzyństwo. „Jednakże równocześnie kobiety powinny mieć równe prawo, by realizować swoje zawodowe cele. Ważne jest dawanie kobietom szansy na rozwój osobisty, zawodowy” – mówiła Maria Teresa.

 

W spotkaniu wzięły udział Sylwia Ładzińska, Katarzyna Gierczak-Grupińska oraz Kamila Sidor, panie prowadzące własną działalność gospodarczą w Polsce. Podzieliły się swoimi doświadczeniami oraz refleksjami dotyczącymi m. in. parytetów, wsparcia finansowego dla kobiet, pozycji kobiet w biznesie. W spotkaniu wziął również udział Sekretarz Stanu w KPRP Olgierd Dziekoński.
 

Poleć znajomemu