| | |
A | A | A
Poniedziałek, 6 grudnia 2010

Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Rosji

Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Rosji   |   Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Rosji Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Rosji Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Rosji Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Rosji Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Rosji Spotkanie Pierwszych Dam Polski i Rosji

6 grudnia 2010 r. Pani Anna Komorowska towarzyszyła Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Bronisławowi Komorowskiemu w ceremonii powitania Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa, który z Małżonką Panią Swietłaną Miedwiediewą przybył do Rzeczypospolitej Polskiej z dwudniową wizytą oficjalną.


W ramach programu odrębnego Pani Prezydentowa Anna Komorowska wraz z Panią Prezydentową Swietłaną Miedwiediewą zwiedziły Muzeum Fryderyka Chopina mieszczące się Zamku Ostrogskich. Podczas wizyty p.o. Dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Waldemar Dąbrowski oprowadził Pierwsze Damy po muzeum i opowiedział o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, jakie zastosowane są w muzeum.

 

Po zakończeniu zwiedzania, Panie Prezydentowe otrzymały upominki, m.in. płytę z muzyką F. Chopina oraz książkę przedstawiającą znaczenie Chopina dla wielkich kompozytorów rosyjskich. Otrzymały także flakonik z patyczkami o zapachu fiołkowym, który był ulubionym zapachem Chopina.

 

Pierwsze Damy odwiedziły także Międzynarodowe Centrum Mowy i Słuchu w Nadarzynie. Podczas wizyty Panie wysłuchały prezentacji dyrektora placówki prof. Henryka Skarżyńskiego dotyczącej działalności Centrum oraz spotkały się z małymi pacjentami, którym wręczyły mikołajkowe prezenty. Na zakończenie wizyty wykonano wspólne zdjęcie.

 

Pierwsze Damy przed wyjazdem z Centrum dokonały wpisu do księgi pamiątkowej placówki.

 

(PAP, inf. własna)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu