| | |
A | A | A
Niedziela, 25 maja 2014

Anna Komorowska na Warszawskich Targach Książki

  |   Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki Małżonka Prezydenta RP na Warszawskich Targach Książki

Anna Komorowska Małżonka Prezydenta RP, który sprawował patronat nad WTK, odwiedziła targi w niedzielę. Spotkała się z uczestnikami akcji "Czytanie Uczłowiecza" organizowaną przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020.

 

Twarzą tego programu jest Tytus de Zoo z komiksu Papcia Chmiela i to właśnie jego postać o wymiarach 20 na 40 metrów była kolorowana kredą na płycie stadionu.

 

Pierwsza Dama wzięła też udział w spotkaniu na Kanapie Literackiej poświęconej książce "Rok 1989. Mała książka o pewnej kurtynie, czekoladzie i wolności" Joanny i Michała Rusinków.

 

Książka w przystępny i obrazowy sposób wyjaśnia młodemu pokoleniu czym był PRL, na czym polegały absurdy codziennego życia w tamtej epoce oraz dlaczego rok 1989 jest tak wyjątkowy w najnowszej historii Polski.

 

Na zakończenie Anna Komorowska zwiedziła Targi. Pierwszej Damie towarzyszył minister w KPRP Maciej Klimczak.

(PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu