| | |
A | A | A
Wtorek, 21 października 2014

Spotkanie z uczennicami japońskiego liceum Harima

  |   Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek

We wtorek, w Belwederze, Anna Komorowska spotkała się z uczennicami japońskiego liceum Harima oraz warszawskiego liceum Sióstr Nazaretanek. Obie szkoły rozpoczęły współpracę w w 2011 roku.

 

Inicjatorem projektu była szkoła japońska, która w krajach europejskich poszukiwała liceum dla dziewcząt, w którym kultywuje się tradycje, wartości rodzinne i narodowe. Liceum Sióstr Nazaretanek zostało wybrane spośród wielu szkół.

 

Rozpoczynając spotkanie Anna Komorowska powiedziała: Cieszy mnie, że geograficznie tak odległe kraje utrzymują tak bliskie relacje. Pierwsza Dama wyraziła satysfakcję, że Polska i Japonia utrzymują przyjazne stosunki w wielu aspektach, nie tylko tych dyplomatycznych, gospodarczych, ale także tych międzyludzkich. Małżonka Prezydenta RP podkreśliła, że inicjatywy takie jak wymiana między szkołami są bardzo cenne i warte wspierania, gdyż pozwalają zbliżać odległe kultury i tradycje, pomagają uczyć wzajemnego szacunku.

 

Przedstawiciele obu szkół opowiadając o polsko-japońskim projekcie wymiany podkreślali jak cenne jest to doświadczenie nie tylko ze względu na wzajemne poznawanie kultur i tradycji, ale także ze względu na możliwość poznania i porównania obu systemów edukacji. Polskie uczennice wspominały pobyt w Japonii, zwłaszcza to jak wielką uwagę przykłada się do kultywowania rodzimych tradycji, takich jak kaligrafia, noszenie kimona czy ceremoniał parzenia herbaty. Japońskie dziewczęta przebywające z kilkudniową wizytą w Polsce opowiadały o swoich przygotowaniach do wyjazdu, zwłaszcza o nauce języka polskiego i polskiej historii.

 

Na zakończenie wizyty goście zwiedzili Belweder.
 

Poleć znajomemu