| | |
A | A | A
Piątek, 24 października 2014

Wręczenie stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity

  |   Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity Małżonka Prezydenta RP i Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady na uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska i Jej Ekscelencja, Małżonka Generalnego Gubernatora Kanady wzięły udział w uroczystości wręczenia stypendiów Fundacji Polish Orphans Charity.


- Bardzo się cieszę, że w takim dniu jak ten możemy być tu razem z Panią Gubernatorową Johnston i reprezentować dwa kraje, które łączy wiele spraw, a do których można również dołączyć historię Fundacji Polish Orphans Charity. Założona w 2000 roku przez trzech Polaków w Kanadzie, wspomaga od wielu lat potrzebujących w Polsce - powiedziała Anna Komorowska.

 

Zwracając się do stypendystów Pierwsza Dama mówiła: Życzę Wam aby to wsparcie, które dziś otrzymujecie było przez Was jak najmądrzej i najlepiej wykorzystane. Pracujcie wytrwale i ciężko, a na pewno Wasze marzenia spełnią się.

 

 - Chciałabym serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie na tę wspaniałą uroczystość oraz chciałabym złożyć gratulacje młodym stypendystom. Wasza ciężka praca przynosi owoce i życzę Wam wszystkiego najlepszego w drodze do realizacji Waszych marzeń. To dla mnie ogromny zaszczyt, iż mogę być tutaj wraz z Pierwszą Damą aby poznawać Wasze talenty - mówiła Małżonka Generalnego Gubernatora.
 

- Siedząc tutaj, w słynnym na całym świecie Muzeum Fryderyka Chopina, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że właśnie w tym momencie rodzi się wśród Was następny wspaniały muzyk. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości będziecie podróżować po świecie, dzielić się swoją muzyką z milionami ludzi i mam nadzieję, że pewnego dnia usłyszę Was podczas Waszego koncertu w Kanadzie - powiedziała.


Jak zaznaczyła, oboje z mężem wierzą, że wspieranie dzieci i młodzieży w ich przedsięwzięciach pomaga budować mądrzejszy i bardziej troskliwy naród. - Jest to bez wątpienia cecha którą dzielimy wraz z Wami-naszymi polskimi przyjaciółmi - dodała.
 

Od samego początku Fundacja przyjęła sobie za cel niesienie pomocy polskim sierotom poprzez poprawę ich warunków wypoczynku i rozrywki w Domach Dziecka. Idea ta jest wspaniałą kontynuacją pracy dr Jordana, który już w XIX wieku budował place zabaw właśnie dla ubogich dzieci.

 

Od 2007 roku Fundacja wspiera również uzdolnione sieroty oraz dzieci żyjące w rodzinach potrzebujących pomocy poprzez przyznawanie stypendiów artystycznych.
 

Poleć znajomemu