| | |
A | A | A
Piątek, 14 listopada 2014

Pierwsza Dama na gali "Polak Roku w Belgii"

  |   Gala "Polak Roku w Belgii" w Teatrze Wolubilis Gala "Polak Roku w Belgii" w Teatrze Wolubilis Gala "Polak Roku w Belgii" w Teatrze Wolubilis Gala "Polak Roku w Belgii" w Teatrze Wolubilis Gala "Polak Roku w Belgii" w Teatrze Wolubilis Gala "Polak Roku w Belgii" w Teatrze Wolubilis Gala "Polak Roku w Belgii" w Teatrze Wolubilis Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół Spotkanie z uczniami oraz nauczycielami polonijnych szkół

Przebywająca z wizytą w Brukseli Pierwsza Dama w piątek wieczór wzięła udział w gali wręczenia statuetek „Polak Roku w Belgii”, która odbyła się w Teatrze Wolubilis.

 
Statuetki wręczono już po raz siódmy. Małżonka Prezydenta RP wręczyła nagrodę specjalną prof. Łukaszewskiemu, prawnikowi i dyplomacie, wieloletniemu rektorowi Kolegium Europejskiego i ambasadorowi RP we Francji. Jak podkreśliła Anna Komorowska jest to wyraz najwyższego uznania Polonii i Ambasady RP dla tego, co profesor zrobił przez wszystkie lata swojej działalności dla Polski i na rzecz integracji Polski z Unią Europejską. Pierwsza Dama przekazała również gratulacje od prezydenta Bronisława Komorowskiego.
 
W tegorocznej edycji nagrody przyznano także w kategoriach: działalność gospodarcza, działalność społeczna, kultura i nauka, nagroda Polonii i nagroda internautów.
 
Konkurs "Polak Roku w Belgii" jest organizowany przez Radę Polonii Belgijskiej, ambasadę RP w Brukseli oraz organizacje Emigracja Polska i Polish Expat Network. Konkurs ma na celu uhonorowanie Polaków, mieszkających w Belgii, którzy poprzez swoją pracę odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach.
 
W sobotę Anna Komorowska spotkała się z uczniami oraz nauczycielami dwóch polonijnych szkół: Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RP w Brukseli oraz Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Generała Maczka w Antwerpii.
 
Małżonka Prezydenta RP zapoznała się z działalnością placówek, oglądnęła specjalnie przygotowane na tę okazję występy artystyczne oraz rozmawiała z młodzieżą odpowiadając na pytania dot. m. in. jej działalności jako pierwszej damy, zainteresowań, wrażeń z wizyty w Belgii.(PAP, inf. własna)
Poleć znajomemu