| | |
A | A | A
Poniedziałek, 12 stycznia 2015

"Niezbędny jest dialog związków zawodowych i rządu"

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta RP i minister Ireny Wóycickiej z delegacją żon górników i pracownic kopalni Spotkanie Małżonki Prezydenta RP i minister Ireny Wóycickiej z delegacją żon górników i pracownic kopalni Spotkanie Małżonki Prezydenta RP i minister Ireny Wóycickiej z delegacją żon górników i pracownic kopalni Briefing minister Ireny Wóycickiej po spotkaniu

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska wraz z minister Ireną Wóycicką spotkała się z pracownicami kopalń przeznaczonych do likwidacji i żonami górników. Według Ireny Wóycickiej, podczas rozmowy Anna Komorowska podkreślała, że niezbędny jest dialog związków zawodowych i rządu.

 

W spotkaniu z Pierwszą Damą wzięły udział cztery osoby - po jednej z każdej przeznaczonej do likwidacji kopalni.

 

- Panie wyraziły ogólne, bardzo ważne zdanie, że jako kobiety wierzą, że dialog i porozumienie są najlepszym sposobem rozwiązania sytuacji; że wierzą w taki dialog i porozumienie - powiedziała dziennikarzom Sekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka.

 

Jak poinformowała, Anna Komorowska w czasie rozmowy podkreślała, że niezbędny jest dialog obu stron - związków zawodowych i rządu oraz poszukiwanie wspólnych rozwiązań, które będą stabilizować sytuację Kompanii Węglowej, górnictwa węglowego.

 

Zobacz także: "Prezydent może pomóc w rozwiązywaniu konfliktów" - Powiedziała też, że pan prezydent bardzo pilnie i z niepokojem obserwuje sytuację w górnictwie i że będzie zachęcał obydwie strony do dialogu i poszukiwania wspólnych rozwiązań - powiedziała minister Wóycicka.

 

Jak zaznaczyła, prezydent chciałby, aby w tych rozmowach uwzględnione zostały inne aspekty związane z górnictwem, a mianowicie kwestie rewitalizacji miast. Jak zaznaczyła, istnieje możliwość rewitalizacji z pieniędzy unijnych miejscowości, które szczególnie dotkliwie odczuwają restrukturyzację górnictwa. Według niej istnieje też możliwość tworzenia miejsc pracy poprzez rozszerzenie strefy ekonomicznej.

 

Zaznaczyła, że ani prezydent, ani Anna Komorowska nie są stroną konfliktu i "z pewnością nie będą osobiście uczestniczyć w tym dialogu". - W dialogu muszą uczestniczyć strona rządowa i związki zawodowe, i wszyscy się na to zgodzili - podkreśliła.

Poleć znajomemu