| | |
A | A | A
Wtorek, 3 marca 2015

Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu

  |   Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu Spotkanie Anny Komorowskiej z ewakuowanymi z Donbasu

Małżonka Prezydenta RP spotkała się we wtorek w Pałacu Prezydenckim z grupą osób polskiego pochodzenia ewakuowanych z Donbasu. Ewakuowani z Ukrainy od stycznia br. przebywają w dwóch ośrodkach w Polsce – w Łańsku i Rybakach.

 

Uchodźcy mogą uczestniczyć m. in. w zajęciach z języka polskiego oraz historii, a także w kursach adaptacyjnych i zawodowych. Dzieci i młodzież uczęszczają do polskich placówek edukacyjnych.

 

Aktualnie grupa ewakuowanych przebywa w Warszawie, gdzie zwiedziła m. in. Pałac Prezydencki. W rozmowie z Anną Komorowską młodzież opowiadała o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce, zaprezentowała też specjalnie przygotowany program artystyczny.

 

Anna Komorowska wyraziła uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w pomoc dla ewakuowanych. Pierwsza Dama przekazała pozdrowienia od Prezydenta RP oraz życzyła, by czuli się bezpiecznie w Polsce, by mogli realizować swoje marzenia oraz zdobyli nowe przyjaźnie. Wyraziła nadzieję, że ewakuowani jak najlepiej odnajdą się w Polsce, znajdą swój dom i poznają nasz kraj.

 

Poleć znajomemu