| | |
A | A | A
Środa, 18 marca 2015

Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy"

  |   Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy" Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy" Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy" Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy" Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy" Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy" Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy" Anna Komorowska spotkała się z uczestnikami akcji "Korona Warszawy"

Pierwsza Dama Anna Komorowska spotkała się w środę z uczestnikami akcji, którzy zdobyli "Koronę Warszawy", czyli najwyższe szczyty stolicy, m.in. Kopę Cwila i Górkę Szczęśliwicką. Akcja ma charakter charytatywny, wspiera Fundację Rak'n'Roll, która pomaga chorym na nowotwory.

 
Anna Komorowska przyjęła gości na tarasie Belwederu, podczas zdobywania przez nich wzniesienia, na którym znajduje się pałac Belwederski. Pierwsza dama poczęstowała uczestników wyprawy gorącą herbatą i w żartobliwej atmosferze rozmawiała ze swoimi gośćmi na temat okolicznej "dzikiej zwierzyny" oraz "domowego inwentarza". Wyraziła wsparcie dla ich akcji, o której - jak podkreśliła - słyszała już wcześniej.
 
- Jest takie łacińskie powiedzenie „audaces fortuna iuvat”, czyli „szczęście sprzyja odważnym” i to się na waszym przykładzie też potwierdza. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa, że mogliśmy się spotkać - dodała.
 
Anna Komorowska przekazała uczestnikom wyprawy komplet kijków trekkingowych i wyraziła nadzieję, że uda się je zlicytować za wysoką cenę, która zasili konto fundacji.
 
Wyprawa zakończyła się na dachu Belwederu. Po zejściu z niego kierownik wyprawy Jarosław Ziółkowski powiedział: - Właśnie zeszliśmy z najwyższego „za-szczytu”, jaki zdobyliśmy w czasie naszej ekspedycji.
 
Uczestnicy akcji "Korona Warszawy" zdobyli - oprócz wzgórza, na którym znajduje się Belweder - Kopiec Moczydłowski, Monte Kazury, Kopę Cwila, Górkę Szczęśliwicką, Kopiec Powstania Warszawskiego i Górę Gnojną.
 
Wyprawy organizowali Paweł Cywiński, Mateusz Luft, Jan Mencwel, Jarosław Ziółkowski, Szczepan Żurek oraz Monika Dąbrowska i Eliza Czyżewska.(PAP)
Poleć znajomemu